GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2011-01-23 19:03:52

 lemonn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 4
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sagem/Sciphone i9+++
Operator: Orange / Plus

Sciphone i9+++ rozładowuje się

Witam.
Telefon mam od niedawna i ciągle z nim walczę i chyba go będę musiał wysłać do chin na gwarancje jednak wczoraj odkryłem coś i może ktoś z was ma odpowiedź na moje pytanie.

Otóż dostałem telefon sciphone i9+++ prosto od producenta telefon działa jak powinien oprócz jednej rzeczy - po około dwóch godzinach telefon pada i koniec.
Pisano tutaj że to wina baterii więc kupiłem nową 1000mAh do Samsunga J700 (dla zdziwionych dlaczego nie nokia mam inne wymiary baterii od tych chińczyków co wy pewnie macie) Jednak bateria dalej nagrzewała się wraz z telefonem i padała po dwóch godzinach.
Wczoraj jednak od niechcenia włączyłem tryb flight mode i telefon działa już 8 godzin przy normalnym użytkowaniu (rzecz jasna bez sms'owania i dzwonienia bo karty są wyłączone).
Czym to może być spowodowane?
Teraz jak jest na tym trybie nic się nie grzeje a telefon hula w najlepsze jakby nic się nie działo.. do czasu dopóki nie włączę korzystania z kart (tak sim1 czy sim2 czy dual).

Jesteście w stanie rozgryźć ten problem czy jednak będę musiał odsyłać go z powrotem?

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Offline

 

#2 2011-01-24 14:09:08

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: Sciphone i9+++ rozładowuje się

Czy mieszkasz na obszarze gdzie nie da się złapać zasięgu? Możesz pokombinować z niższym kontrastem ekranu i szybszym czasem wygaszania. Spróbować pracy na jednej karcie SIM. Dodatkowo zastanowić się nad kupnem baterii polimerowej zamiast litowo jonowej, ja pracuję na takiej która przynajmniej w teorii ma 2600 mHa i jest to wystarczające. Dodatkowo jeśli naprawdę dobrze poszukasz w internecie, może okazać się to wcale nie takim dużym wydatkiem.
Dodatkowo upewnij się że masz cały czas wyłączoną kamerę, bluetooth i WiFi - one najbardziej pobierają energię.

Offline

 

#3 2011-01-24 14:34:02

 lemonn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 4
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sagem/Sciphone i9+++
Operator: Orange / Plus

Re: Sciphone i9+++ rozładowuje się

Co do tego co napisałeś.
Telefon chodził do godziny 12 na trybie flight mode i dalej by się trzymała spokojnie.
Jednak zaryzykowałem i włączyłem tryb na jedną kartę - dwie godziny i bum koniec a na telefonie jajka można było smażyć.
Mieszkam w Gdańsku więc o zasięg nie trudno .
Baterie 2600mAh nie istnieją chyba że jest to ogniwo które będzie przypominać wymiarami pół sciphona.
Sam się naciąłem na to kupując baterie 1800 a po odklejeniu naklejki z baterii jest rzeczywista pojemność (w moim przypadku było wybite 750mAh).

wszystko jest wyłączone no a gdyby nawet to gdyby te rzeczy (WiFi, Bluetooth kamera) miały wpływ na to - to bateria grzałaby się tak na dual jak i na flight mode.

Jest możliwość spięcia w wejściach kart i to na tyle poważna że telefon się automatycznie nagrzewa i rozładowuje?

Offline

 

#4 2011-01-24 19:59:59

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Sciphone i9+++ rozładowuje się

moim zdaniem problem jest w telefonie i raczej nie obejdzie się bez odsyłania telefonu jako uszkodzony. Nie jest to normalna żeczą żeby telefon czerpał z baterii tyle energii, że ta się robi ciepła. Moim zdaniem jest to albo jakieś zwarcie, albo po prostu moduł GPRS jest do niczego.
W telefonach o wyższej wydajności jest dopuszczalne nagrzewanie telefonu, ale tylko przy maksymalnym obciążeniu, a na dodatek w nich ciepło pochodzi od procesora, a nie od baterii.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#5 2011-01-24 21:12:26

 lemonn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 4
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sagem/Sciphone i9+++
Operator: Orange / Plus

Re: Sciphone i9+++ rozładowuje się

już się dowiedziałem o co chodzi.
Styki przy kartach sim są nie tak zrobione dlatego bateria nagrzewa się gdy włączam jakąkolwiek opcje z simowkami.
Co prawda mogę to zrobić w Polsce za 100zł ale jednak chyba wydam 25 i wyśle go na gwarancje.

Temat jest do zamknięcia.
Dzięki za pomoc!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora