GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2009-11-09 17:50:57

 michalekm11

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 3
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9
Operator: play

problem z siecia pomozcie prosze

gdy wlacze swojego sciphona na ekranie pojawia sie napis no service zamiast nazwy operatora w ogóle nie chce sie polaczyc z siecia co moge zrobic?

ort, proszę błagam używajcie słownika na równi z opcją szukaj

Offline

 

#2 2009-11-09 18:17:14

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: problem z siecia pomozcie prosze

poszukać zasięgu?!
Spróbować z inną kartą sim ( innego operatora)


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#3 2009-11-09 20:08:36

 michalekm11

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 3
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9
Operator: play

Re: problem z siecia pomozcie prosze

probowalem na zadnej karcie nie chce dzialac a karty sa sprawne bo sprawdzalem na innym telefonie

Offline

 

#4 2009-11-09 21:11:49

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: problem z siecia pomozcie prosze

moim zdaniem uwalona antena w telefonie, kiedyś tak miałem w samsungu, po upadku nie widział wogule sieci - za 20 PLN w serisie wymienili antenę i po problemie. Co do Syfona to nie wiem czy ktoś pomoże


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#5 2009-12-02 23:13:13

K. A. T.

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: problem z siecia pomozcie prosze

Oj.. cos widze, ze kolega ma ten sam problem co ja:( tez nie wiem czemu... zastanawiam sie, czy to nie wina jest karty (ze nie wspolpracuje z 3G) (czy cos takiego)...

Offline

 

#6 2009-12-06 20:54:26

Chińczyk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: problem z siecia pomozcie prosze

K. A. T. napisał:

Oj.. cos widze, ze kolega ma ten sam problem co ja:( tez nie wiem czemu... zastanawiam sie, czy to nie wina jest karty (ze nie wspolpracuje z 3G) (czy cos takiego)...

Witam
No to napiszmy pierwszą podpowiedź
Co do tych zasięgów to mogą być trzy powody:
1.    Źle włożone karty
2.    Błąd w oprogramowaniu
3.    Problem z anteną
Jeżeli jesteś pewny/pewna że karty są dobrze włożone to przejdźmy do podpunktu nr. 3 ponieważ mało kto może mieć odpowiednie programy do tych telefonów oraz kable serwisowe , a jak już ma kable to trzeba mieć oprogramowanie do wykasowania starego programu i do wgrania nowego.
Jeżeli chodzi o antenę to jest bardzo prosta sprawa jak to zrobić i nie płacić cwaniakom w serwisach sporej kasy – należy dolutować dodatkowy drucik do ścieżki od anteny i na 100% będzie zasięg jakiego nie znacie . Żółte siostry i bracia często przy składaniu telefonów przerwą ścieżkę antenową i wówczas jest słaby zasięg a caszami lata lub niema go w ogóle .

Offline

 

#7 2009-12-06 21:20:45

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: problem z siecia pomozcie prosze

Witam zolta siostre/brata Krotko, zwiezle i na temat. To mi sie podoba. No jeszcze dodam ten moj patent z kilkakrotnym wkladaniem kart bo to w kilku przypadkach zadzialalo


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#8 2009-12-09 11:23:58

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: problem z siecia pomozcie prosze

tu macie rozwiązanie problemu  lub sprawdzenie tylko anteny czy jest   http://www.uziwamp.pun.pl/viewtopic.php?pid=4936#p4936


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#9 2010-03-01 20:26:06

piotrekzdwp

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: problem z siecia pomozcie prosze

Witam jestem posiadaczem syfona kupiłem go wczoraj i zaczeło mnie wqrzac ze niema zasiegu albo łapał na jakis czas ale mnie jakos tchneło zeby go rozkrecic pląby gwarancyjne niezerwane ale przy odkrecaniu straciłem gwarancje ale co zauwazyłem tasmy od anteny urwane przyciski boczne schowane pod klapke jak by ich nie było antene zlutowalem przyciski naprawiłem jest jeszcze cos urwane ale niewnikam co hehe żółte siostry i bracia sa niedokładni troszke syfony robione na masowe a nie na jakosc wiec im to dynda czy sie cos urwie podczas skałdania ja sobie poradziłem z zasiegiem jak ktos by czegos niewiedział to pytac gg: 7659283 

pozdrawiam:)

Offline

 

#10 2010-03-01 21:05:18

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: problem z siecia pomozcie prosze

Lucass, każdy sciphone ma inną antenę. Jeden ma właśnie na takie styki, inny ma taką taśme przylutowaną a jeszcze inny przylutowany taki metal na plastiku. Tak jak mówi Chińczyk, ja radzę rozebrać telefon i zobaczyć czy nie jest naderwana bądź urwana antena. Jeżeli tak przylutuj jakiś drut i ewentualnie kup wzmacniacz zasięgu.


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora