GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2009-12-26 19:43:36

varkufen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-25
Posty: 7
Punktów :   

High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Witam.

Uwaliłem swój telefon . Nie doczytałem forum, i troche zaczęłem się bawić w środku. Skutki są jakie są
Chciałbym powiedzieć wszystkim, którzy tą opcje użyli (menu inżynierskie > różnorodności > Hight Speed Sim ), że samodzielnie w domu tego sie naprawić nie da, i nawet nie ma co czegoś szukać czy próbować .

Czyli jak to naprawić ?
Proste. Musisz poszukać odpowiedniego serwisu w internecie. Przykładowo , wpisz sobie w google "Toruń serwis telefonów"/ "Toruń naprawa telefonów" czy coś w tym stylu. Na całe szczęście, teraz chińszczyzny na naszym rynku jest coraz więcej, więc serwisom zaczyna opłacać się kupować odpowiednie kable itp.

Napisałem emaile do dwóch takich serwisów , z zapytaniem , czy naprawiają takowe telefony. Obydwa punkty naprawcze, odpowiedziały mi że tak.
Wnioskując, nie ma sie co obawiać , że będzie trzeba wysyłać telefon pocztą gdzieś na 2 koniec Polski .
Co do ceny, to jeszcze nie wiem. Napisałem emaila jeszcze raz i czekam na odpowiedź .
Kiedy się dowiem- Dam znać.

Pozdrawiam .

Offline

 

#2 2009-12-27 09:42:41

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

no i po ch.....ę było ruszać tą opcję?! - przecież wielokrotnie było pisane...
Takie są skutki nie czytania postów...


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#3 2009-12-27 09:46:09

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Tak kelner ma racje... zreszta juz pisalem z panem na gg na ten temat... prosze czytajcie najpierw zanim cos zrobicie i zeby to byla przestroga dla innych.

Co do kelnera:

Prosze o cenzuralne slowa kolego moderatorze tobie to nie wypada tak. Mam nadzieje ze zedytujesz posta i naniesiesz poprawki .

pozdrawiam


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#4 2009-12-27 16:37:05

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Rozkaz panie VIP-ie wykonano
Chociaż nie uważam żeby wyrażenie "po ch....ę" było obraźliwe lub niecenzuralne...
no ale jeśli to kogoś razi w oczy to posta zmieniłem
pozdrawiam panie @silvestr1988


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#5 2009-12-27 17:10:51

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Dziekuje tak trzymaj nalezysz do wysokich ranga i niech tak bedzie

pozdrawiam


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#6 2009-12-27 20:21:06

varkufen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-25
Posty: 7
Punktów :   

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Dostałem odpowiedź . Koszt naprawy , wyniesie około 50zł.
Jutro odniose tam mojego syffona i zobaczymy co dalej ^^.
Mam nadzieje , że trafie na jakiś fajniejszy sofcik .

Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2009-12-27 21:14:38

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Możesz podać namiary do tego serwisu? Mój sciphone także leży nie żywy już od około 2 miesięcy, i pytałem w pobliskich serwisach ale nigdzie tego nie naprawiają A zrobiłem to przez głupote bo wiedziałem że nie mam tego włączać, tylko chodziłem po menu inżynierskim bez rysika... No i nacisłem na coś innego a coś innego sie włączyło i dupa!


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#8 2009-12-27 22:10:42

varkufen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-25
Posty: 7
Punktów :   

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

up@.
Zrobiłem dokładnie tak jak ty .
www.graffiti.pl , sprawdź .

Offline

 

#9 2009-12-29 17:06:29

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Nie chce robić offtopicku, ale gadałem z kumplami z pewnego forum (zaufanymi) którzy mieszkają w lublinie. W lublinie jest serwis który niby naprawia high speed sim, www.gsm-tech.pl Chciałem wysłać telefon pocztą do nich ale wole jednak nie ryzykować. Kumple na dniach pójdą do serwisu i zapytają się osobiście czy rzeczywiście naprawiają high speed sim i ile wynosi koszt takiej usługi. Jeżeli rzeczywiście naprawiają podeśle telefon do kumpla który osobiście odda go do serwisu A więc wszystkim którzy mają zepsuty telefon poprzez high speed sim radzę troche poczekać aż dostane telefon. Jeżeli telefon rzeczywiście zostanie naprawiony i będzie śmigał będzie można śmiało słać tam telefony


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#10 2010-01-07 20:35:16

brzbrz

Nowy użytkownik

6659153
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 4
Punktów :   
Operator: Play
WWW

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

korespondencja email z punktem naprawy w Lublinie.:



Michał BRZ pisze:
> Witam
> A ile by to kosztowało?
>>>
>> Witam
>> Możemy naprawić, ale nie gwarantuję że telefon będzie działał poprawnie, przeważnie po włączeniu high speed sim zostaje uszkodzona pamięć telefonu. Może Pan wysłać telefon ale nie daje 100% gwarancji na usunięcie usterki. Koszt 80zł

Offline

 

#11 2010-01-07 21:09:37

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

bzdury czi napisał High Speed SIM uwala to co w pamięci a nie pamięć wgrywając nowy rom to się poprostu naprawia i właśnie na tym polega naprawa wgranie "świeżego" ROM'u czli całego oprogramowania telefonu bo w nim jest wsio, więc już sama nazwa naprawa jest mało profesjonalna to nie naprawa High Speed SIM tylko wgranie od nowa oprogramowania telefonu, a kolesie pewnie mają 1 słownie jeden ROM na kilkanaście i czasem odpala a czasem nie.


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#12 2010-01-07 22:50:54

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

Jak wspominałem w którymś temacie znalazłem na elektronicznym forum serwis w olsztynie który naprawia High Speed Sim. Forum naprawde jest duuuże, i liczy baardzo dużo użytkowników więc zapytałem paru z działu GSM na temat opini tego użytkownika który prowadzi serwis. Otrzymałem opinie że nie mieli z nim doczynienia ale raczej jest ok z tego jak obserwują jego zachowanie na forum albo pozytywne, nie dostałem odpowiedzi negatywnych. Więc wysłałem wczoraj telefon do tego serwisu, dzisiaj na gagu gadu napisał mi koleś że telefon doszedł i już jest naprawiony i jest PL menu. Wydaje mi się że naprawde go naprawił ponieważ wysłał mi nawet pare numerów z książki telefnonicznej, nazwy + numery Jutro ma odesłać telefon za pobraniem i czekam na niego. Kiedy tylko dojdzie napisze co i jak.

DUBEL:

Serwis w Olsztynie
Telegaleria CH Alfa, I piętro, stoisko 13
ul. Piłsudskiego 16
10-576 Olsztyn

Tel: 89 539 12 92
GG: 1046211

Do tego serwisu wysłałem swojego sciphona po high speed sim, dzisiaj się cieszę sprawnym sciphonem oraz w 100% polskim menu POLECAM ten serwis, możecie tam śmiało wysyłać telefony

Ostatnio edytowany przez kelner (2010-01-13 09:59:37)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#13 2010-03-05 19:33:31

wojt3k

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: High Speed Sim- uwalony soft. Czyli co dalej ;)?

witam!!
mam sciphone i68+ i miałem do naprawy speed sim,skorzystałem z namiarów podanych w jednej z wypowiedzi i jestem bardzo zadowolony.Bardzo dobry kontakt z serwisem,ekspresowa wysyłka,w ten sam dzień w który tel przyszedł do nich.Naprawa kosztowała mnie 40 zł + 15 zł wysyła<ubezp.i te sprawy>Gorąco polecam


Serwis w Olsztynie
Telegaleria CH Alfa, I piętro, stoisko 13
ul. Piłsudskiego 16
10-576 Olsztyn

Tel: 89 539 12 92
GG: 1046211

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora