GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#55 2010-02-18 15:24:19

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Jest jakiś sposób w Sciphonie żeby zapisywał w pamięci wysłane smsy ale po wciśnięciu na "odpowiedz" na otrzymany sms?

Offline

 

#56 2010-02-21 22:06:23

Pwygus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Witam kupiłem SciPhone i9+++ i przez parę dni było ok aż nagle nie mogę dzwonić z plusa pisze mi sprawdż usługi operatora.
a w innym telefonie on działa.Niemogę nic w nim ustawić wszędzie potrzebne są kody?A nie mam instrukcji w j.Polskim.
Może mi ktoś pomóc?

Offline

 

#57 2010-02-21 22:20:15

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Już ci odpisałem w innym temacie, nie wiem po co piszesz w kolejnym. Spróbuj ustawić ustawienia fabryczne, kod 1122


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#58 2010-02-22 20:30:35

Pwygus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Tak zrobiłem.Ale jest to możliwe że jak plus ma słaby zasięg to włancza się inna sieć np.raz jest PLUS i jak to wyświetla to mogę dzwonić a raz jest EMERGENCY to wtedy nie mogę dzwonić ani nikt się do mnie nie dodzwoni, a drugą kartę mam ORANGE i się nic nie dzieje jest ok mogę non stop dzwonić i odbierać!I w tej sieci nie pokazuje mi się to EMERGENCY?

Offline

 

#59 2010-02-26 15:38:01

coffeina_

Staly bywalec

Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 25
Punktów :   -1 

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Mam problem z tym telefonikiem , wgrałam zdjęcia na kartkę pamięci i pokazuję się one w dokumentach a dokładnie po kliknięciu w Photos, jak zrobić aby znajdowały się one w mulitmediach albo na ikonce Album ,  Picture w menu , może pojawił się już taki wątek, ale jestem nowa więc przepraszam ; ))
czekam , na odpowiedź ; )

no właśnie te moje zdjęcia znajdują się tylko w
Documents - karta pemięci - photos - images i ukazuje się sto tysięcy folderów w których mam zdjęcia ; ))
natomiast jak wejdę do menu - mulimedia - images viewer pisze [ skasuj folder ] klikam na opcje pamieć karta pamięci wyświetla się wykonano, ale zdjęc nadal nie ma.
następnie próbowałam w album z menu taka sama sytuacja jak w mulimediach , i w folderze picture taka sama sytuacja ; )
i nie wiem co mam zrobić, czy te zdjęcia nie mogą znajdować się w folderach aby je oglądać ? bo mam wszystkie pogrupowane.


podłcczyłam kabelek usb włączyłam tryb masowy w moim komputerze kliknęłam na dysk H gdyż u mnie jest to karta pamięci weszłam tam do folderu photos i wgrałam zdjęcia z komputera w FOLDERACH bo mma każdy folder opisany a w nim znajdują się zdjęcia ; )
jednak zdjęć nie ma ani w multimediach , picture, album ; ((
tylko znajdują się w dokumentach potem klikam na kartkę pamięci i wchodzę w photos, i pojawiają się wszsytkie foldery ze zdjęciami ; ) jednak chciałabym je przeglądać palcem w ikoncie picture, album albo w multimediach .
czy ma znaczenie , że zdjęcia są w folderach pogrupowane a nie bezpośrednio pojedyńco zgrywane ?

aaa i zapomniałam ; ))
w tych dokumentach mam też mp3 i są tam piosenki jednak piosenki bezpośrednio znajdują się równiez w music a zdjęcia nie ; / spróbuję wgrać je pojedyńczo może to coś da, bez folderów.

zgralam te zdjęcia osobno ; )
i dalej nic wszędzie mam ustawiony odczyt z katy pamięci muzyka sięodczytuje a zdjęcia nie , znajdują się tylko w dokumentach.. ; ((
zgrałam je tak Dysk H bo to u mnie kartka pamięci weszłam do folderu photos - images i wgralam zdjęcia ! zamknęłam odląćzyłam kabel i nic.
dalej nie mam ich w tamtych folderach..

MAM je wgrać do PHOTOS CZY PICTURES

bo na karcie pamięci mam takie ikonki

ebook
mp3
photos
picuters
received
video ; )

proszę o pomoc !

Offline

 

#60 2010-02-28 20:03:12

lukasj

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Edycja wpisów w sciphone za pomocą aplikacji z PC.

Od kilku dni przegladam forum i poszukuję informacji jak można połączyć sciphona mam i9+++ z PC tak by można było edytować wpisy w książce kontaktów lub zrobic transfer ze starej noki do sciphona?

Wdzięczny będę za pomoc w tej sprawie,

jasiek

Offline

 

#61 2010-03-01 09:40:51

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

lukasj napisał:

Edycja wpisów w sciphone za pomocą aplikacji z PC.

Od kilku dni przegladam forum i poszukuję informacji jak można połączyć sciphona mam i9+++ z PC tak by można było edytować wpisy w książce kontaktów lub zrobic transfer ze starej noki do sciphona?

Wdzięczny będę za pomoc w tej sprawie,

jasiek

Słabo szukasz bo już było o tym na forum

China mobile PC suite:
http://www.ziddu.com/download/5327770/C … m.rar.html

+ drivery:
http://www.ziddu.com/download/5844932/C … r.rar.html

instrukcja instalacji:
http://www.mobidhoom.com/pc-suite-china-mobiles/

1) Install China Pc Suite first.

2) Connect mobile phone to pc. Select Com from three options display on the
phone. Windows will ask to install. Install driver. If required, pont to .inf file.(Drivers Included).
Now it is ready to connect phone to PC.

Update :

1. Copy the driver in to the main installation folder
2. Then run setup.exe and its done
Driver folder is included if you get any error you might not have copied driver folder to the original setup folder.

Zaznaczam że nie każdemu działa (u mnie nie... )
Jesli ta wersja nie będzie działać to poszukaj innej wersji China mobile PC suite.
Na forum był gdzieś link do wersji bezinstalacyjnej, ale tak jak napisałem nie u każdego to działało..


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#62 2010-03-09 21:12:18

rborowik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Witam wszystkich na forum. Ponieważ noszę się z zamiarem zakupu SciPhona pozwolę sobie zadać następujące pytanie:
Czy była by możliwość sprawdzenia poprawności obsługi Bluetootha z poziomu Java (JSR-82)? Chodzi mi o zainstalowanie NaviExperta. Jeżeli ktoś z szanownych Userów zadał sobie trud instalacji aplikacji BTExplorer.jar i zobaczył czy nie wyświetla się na starcie komunikat "JSR-82 not supported" byłbym niezmiernie zobowiązany.
Z góry dziękuję.

Offline

 

#63 2010-03-09 21:27:07

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Napisze krótko i zwięźle, nie kupuj tego


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#64 2010-03-09 21:40:31

rborowik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

^^ Dzięki. Jak widzę używasz i68+. Czy mógłbyś mi odpowiedzieć na analogiczne pytanie odnośnie Twojego telefonu, czy równie zwięźle i krótko?

Offline

 

#65 2010-03-09 22:05:34

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Miałem i68+ który był taki sam jak i9++, teraz mam i68+ ale go nie używam, i przeszło mi przez ręce pare innych i68+ jak i i9+++. Czemu nie warto?

- Procesor bardzo słaby bo 26Mhz
- Połowa gier i aplikacji nie działa
- Brak dostępnych części zapasowych jak i zamiennych
- Każdy telefon jest inny więc nawet jeżeli jest jakiś digitizer nie znaczy to że będzie pasował do Twojego telefonu.
- Słaba jakość odtwarzanej muzyki
- Słaba jakość radia
- Koszmarne odtwarzanie filmów, pokaz slajdów (wina procka)
- Net chodzi baaaardzo wolno (wina procka)
- GG nie działa na połowie telefonów
- Problemy z samoczynnym odbieraniem mimo wyłączenia tej opcji
- Bardzo lipna bateria, po 2 miesiącach używania trzyma 3 godziny.
- Lipne wykonanie akcesorii, ładowarka się wyrabia itp. Słuchawki także bardzo lipne
- Menu spolszczone w 50/60%?
- Wolne wczytywanie zdjęć (wina procka)
- Bardzo lipny aparat
- Bluetooth wielu osobom nie działa
- Ostatnio dużo osób mówi że nie działają im poprawnie karty sim
- Bardzo nie wygodna książka telefoniczna
- Mała klawiatura przy sms
itp..

Plusy

+ Wygląd
+ Duży wyświetlacz
+ Slot kart pamięci
+ Dual sim

Jeżeli chcesz coś ala iPhone a nie stać Cie na oryginał lepiej zastanowić się nad zakupem Cect M002L który ma wyświetlacz 3,5 cala, TV, procek 200 mhz, filmy chodzą ładnie i płynnie, wbudowana opera która ładnie chodzi, szybko wczytuje stronki itp.. Naprawde prezentuje się ciekawie, chyba sam skuszę się na zakup tego

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-03-09 22:09:45)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#66 2010-03-09 22:34:30

rborowik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

^^Przekonałeś mnie, dziękuję i plus dla Ciebie. Odnośnie fona o którym piszesz cały czas nie mam pewności czy obsłuży mi JSR-82, bo miałem (do momentu upadku z 4 piętra) Zoho v706 i niestety hardware dawał radę, a wirtualna maszyna Java była zbyt przestarzała, choć teoretycznie była 2,0. Gdybyś miał info, że obsługuje taką procedurę uprzejmie proszę o info. Tak czy inaczej - jeszcze raz duuuuże dzięki.

Offline

 

#67 2010-04-01 15:31:39

cziko65

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tu nowy, i jestem szczęśliwym (albo i nie) posiadaczem od trzech dni I9+++ 32GB z lutego 2010. Doszedłem już do wielu rzeczy, które są mi niezbędne. Nie wiem natomiast, czy jest możliwość przedłużenia czasu w którym świeci wyświetlacz? Jest to uciążliwe gdy po paru sekundach wszystko gaśnie. Będę wdzięczny za informację, i z góry bardzo dziękuję. Przeglądałem całe forum, ale niestety, albo nie był ten temat poruszany, albo ja mam pomroczność jasną. I jeszcze jedno pytanie. Co oznacza ikonka przy wskaźniku zasięgu, w kształcie telefonu z dwiema pofalowanym kreseczkami z boku?

Offline

 

#68 2010-04-01 16:26:07

 Szewc

Staly bywalec

3086675
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 20
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Orange

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Settings/ Opcje telefonu/ Misc. Ustawienia/ Podświetlany LCD - i następnie ustawiasz ile czasu chcesz aby był podświetlony.
Natomiast jeśli chodzi o tą ikonkę jest to ikonka profilu jaki aktualnie używasz. Telefon i dwie pofalowane kreseczki to profil ogólny.

Offline

 

#69 2010-04-01 17:54:48

cziko65

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Szewc dziękuję pięknie. Teraz jest super.

Mam jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem. Przy rozmowie słyszę w słuchawce swój głos. Nie jest to wina sieci. Rozmawiając z tą samą osobą w odstępie jednej minuty z innego telefonu, nie ma tego pogłosu. Jaka może być przyczyna?

Offline

 

#70 2010-04-01 20:40:01

 Nowy97

Aktywista

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 111
Punktów :   
Model telefonu/ów: ZTE V970
Operator: T-Mobile/Aero2

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Cziko65 ,nie wiem jaka może być przyczyna,lecz ja bardzo polubiłem w tym telefonie właśnie to! czyli te "echo" w rozmowach :-)


JAK POMOGŁEM , PODARUJ PUNKCIKA
........to naprawdę motywuje!!!!

Offline

 

#71 2010-04-01 21:30:39

 Szewc

Staly bywalec

3086675
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 20
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Orange

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Też miałem ten problem ale u mnie pomogło

wchodzisz w tryb inżynierski *#82043036# później Audio/ tryb normalny/ boczny dźwięk i tam dałem na 0. Po tej zmianie nie słyszę już szumów ani ech u siebie w telefonie.

Jeśli pomogło + będzie jak najbardziej na miejscu

Offline

 

#72 2010-04-05 21:36:24

lambad

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-03-29
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Orange

Re: Najprostrze pytania czyli: Ratunku jestem zielony!!

Sorry ale nie wiem gdzie jest ten tryb inzynierski mozesz mi wytlumaczyc?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora