GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-03-01 17:31:38

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

M002l

Witam,
ja nigdzie nie mogę znaleźć polskich informacji na temat tego telefonu.
Wie ktoś coś o nim?
Czy on posiada EDGE?
http://allegro.pl/item925765880_wifi_m0 … _nowy.html
Tutaj nic nie jest o tym napisane.
Poza tym gdzie mogę znaleźć aplikację, gry i softy?
Gry być może te co na Sciphone będą chodziły.
Czekam na odp.
pzdr

Offline

 

#2 2010-03-01 21:00:11

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

A więc tak. Wyświetlacz 3,5 cala jak w iphonie. Jeżeli baterie będą lipne to będzie ciężko z wsadzeniem czego innego bo jak widać styki są po innej stronie niż w większości baterii. Aparat napewno VGA lub nieco lepszy ale nie 1,3 mpix jak to w prawie każdym chińczyku. Wifi, hmm niby ok, ale nie wiadomo jak długo podziała jak ściąga, ile telefon będzie chodził w włączonym wifi. Nawet mimo to że telefon posiada wifi procek napewno będzie słabiutki a więc wczytywanie stronek będzie tam masakryczne. Co do gier to jeżeli będą chodziły te z sciphona to na moim forum znajdziesz sporo gier do sciphona i nie tylko gier Adres w podpisie


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#3 2010-03-01 21:20:04

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: M002l

Heh dzięki
Podobno chwalą WiFi, z tego co się dowiedziałem.
Tylko nie wiem czy to jest na nowszym chipie z EDGE czy bez.
Już zamówiłem, ryzukuję
Ale 3,5' i myślę lepszy od sciphone'a procek.
No to poczytam tamto forum, wiem zauważyłem je już w Twoich innych postach i będę miał zamiar wejść Mam nadzieję, że instrukcję tam znajdę.
Jak coś więcej wiesz, albo ktoś to czekam na odpowiedź.
Szczególnie właśnie o procek itd..
pzdr

Offline

 

#4 2010-03-01 21:46:00

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Wiesz co, szczerze mówiąc ja uważam że to sciphone z wlutowanym czyms dodatkowym do płyty troche innym softem, większym dotykiem i wyświetlaczem. Nawet jeżeli procek jest lepszy nie wierze że ma więcej niż 50 Mhz a to marniutki wynik


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#5 2010-03-01 22:53:33

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: M002l

Być może, z resztą okaże się jak dojdzie.
Spróbuję zrobić jakieś testy.
EDGE jednak podobno posiada, także plusik jakiś jest.
Kusi bardzo 3,5', poczekamy zobaczymy.
Jakbyście znali jakieś forum nawet zagraniczne o tym modelu, proszę podać.
PZDR!

Offline

 

#6 2010-03-02 23:13:15

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

Mam ten telefon od pół roku i mogę już wysilić się na podsumowanie.
Dodam że z dotykowców miałem wcześniej LG KU 990 i Samsunga Avile a w pracy mam dostęp do prawdziwego Iphona.

Wygląd i rozmiar niewiele mniejszy jak wspomniany Iphone 3g.
Obudowa, ta tylna choć bez żadnego zabezpieczenia leży na stolikach to praktycznie nie ma żadnych rys i nadal wygląda ładnie. Samsung Avila po tygodniu już miał spore przetarcia.

Jakość wyświetlacza, podświetlenie, zdecydowanie na plus. Bardzo ostry obraz (o niebo lepszy od starszym Sciphonów). Ekran bardzo czuły na dotyk wystarcza musnąć ekran aby dotyk zadziałał jednak jest łyżka dziegciu. Zdarza się bardzo rzadko że nie zatrybi wciśnięcia i wtedy trzeba ponawiać próbę i ze 2, 3 razy. Dodam że w czułości dotyku zdecydowanie wygrywa z wspomnianymi LG i Avilą.

Szybkość pracy. Oczywiście demon prędkości to nie jest w porównaniu z Iphonem ale znów zdecydowanie szybszy od Sciphonów. Wszystkie te animowane rzeczy: uciekanie ekranu czy wyjeżdżanie odbywa się płynnie i szybko i nie jest uciążliwe. Java jest również znacznie szybsza i zdecydowanie sprawna. Bez problemów wgrywa się komórkowe-javowe aplikacje, które działają z nazeżytą prędkością. Oryginalnie jest zainstalowana Opera 4.2, która działa błyskawicznie i szybko otwiera ściągane strony. Oczywiście można je oglądać pionowo i poziomo.
Ja sobie zainstalowałem Operę beta 5.1 z sony-ericsona i też działa. Grafika nowej Opery jest bardzo bardzo ładna a i funkcjonalnie przemyślana np. kilka zakładek jednocześnie, ekranik googla, łatwy dostęp do historii oraz wirtualna klawiatura do wpisywania tekstu. Tutaj już można odczuć spowolnienie pracy ale przypominam że to program beta więc finalna będzie pewnie szybsza. Jako ciekawostkę dodam że bez problemu można ściągać mp3 ze stron to umożliwiających. Pliki ściągają się w tle a my możemy dalej przeglądać strony.

WIFI. Działa jak najbardziej i bez żadnych problemów.  Wifi z Mcdonalda czy kfc czy innych darmowych łąpie bez problemów.

Bateria. W moim przypadku  kilka rozmów dziennie, kilka razy dziennie sprawdzanie poczty prze wifi, jakieś wejścia na strony  wytrzymuje tydzień działając 24h na dobę +/- 1, 2 dni z tym że bardziej na plus.  W sytuacji kiedy mocno go używam czyli kilkanaście rozmów dziennie, dość długo w internecie to potrafi wytrzymać  pięć dni z palcem w d...   A ważną rzecz muszę zaznaczyć że cały czas mam włożone dwa Simy.

Video. Tutaj nie ma niestety rewelacji. Filmy 3gp i MP4 chodzą 15 kl/s i za cholerę szybciej nie będzie bez względu na rozdzielczość ale jest pewne rozwiązanie, którego w Sciphonach nie, ma. Zamiast dupowatego 3GP filmy trzeba konwertować na FVL i wtedy szybkość jest powyżej 20 kl/s przy 320x200. Z plusów można dodać że dźwięk jest równo z obrazem odtwarzany i nic się nie rozjeżdża.

Zdjęcia. Tutaj jest bez zmian. najniższa rozdzielczość interpolowana do 2 MP. Kamera z przodu tak samo czyli syf.
Ja tego aparatu foto używam tylko to fotografowania np tablicy odjazdu autobusu czy jakiegoś ważnego dla mnie tekstu. Robienie czegokolwiek innego to strata czasu i nerwów. Natomiast odtwarzanie zdjęć już lepiej wygląda. Zwłoka miedzy doczytaniem kolejnego zdjęcia jest na tyle krótka że nie denerwuje. Można włączyć pokaz zdjęć i wtedy ładnie się pokazują.

Audio. Tu też bez zmian. Jeden katalog na muzykę, jedna play lista. Da się przeżyć w moim wypadku ale jak ktoś chcę albumami trzymać muzę to kicha niestety. Druga sprawa że słuchawki do wymiany niestety. Grają cicho, płasko i źle w uszach leżą. Ja przelutowałem głośniczki z innych słuchawek i jest lepiej. Nie zmienia to faktu że i tak muzyka jest dość cicha. Można sztuczkami w menu serwisowym sobie zwiększyć zakres głośności ale dźwięk zaczyna charczeć więc i tak lipa.

TV. Działa i można coś tam pooglądać. Radio działa ale lekko szumi. Efekt jakby sygnał był za słaby. Może to tylko u mnie tak jest.

Podsumowanie.
jedynie co mi przeszkadza w tym telefonie to szum w radio. Często jeżdżę pociągami na długich trasach i lubię słuchać radia ale niestety u mnie zawsze lekko szumi.
Cała reszta (nie liczę aparatu foto) jest jak najbardziej na plus i zdecydowanie można go polecić osobom chcącym mieć całkiem sprawny telefon za średnio małą kasę.


ps.  tak posiada EDGE.

Ostatnio edytowany przez Zibi1970 (2010-03-02 23:14:08)

Offline

 

#7 2010-03-03 10:15:20

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: M002l

Wielkie dzięki.
Takiej opinii szukałem, niestety nie było polskiej.

Bateria mnie zdziwiła - tak długo potrafi trzymać?
Tylko mam jedno pytanko odnośnie formatowania - bo te podobno inaczej się formatuje niż zwykłe czyli ok. 12-14 h ?

Jakbyś miał czas, nagraj coś na YT.
Pzdr

Offline

 

#8 2010-03-03 23:14:41

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

W ramach uzupełnienia dodam żeby było jasne. Wifi czy buetouch włączam wtedy gdy jest mi potrzebny więc to też wpływa pewnie na dłuższy czas pracy. Wspomnę jeszcze że ekran mam nieco ściemniony bo oryginalne ustawienie strasznie waliło po oczach i to też przekłada się na czas pracy.

Odnośnie formatowania baterii to ja nic takiego nie zrobiłem. Naładowałem do pełna aż wskaźnik ładowania przestał się "ruszać" i normalnie zacząłem użytkować telefon. Nie bawiłem się w trzykrotne 12 godzinne ładowanie.

Offline

 

#9 2010-03-04 07:40:33

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Formatowało to się baterie ni-mh a nie li-po ani li-on, ni-mh posiadają efekt pamięci, li-po i li-on nie posiadaja więc nie ma potrzeby formatowania tych baterii


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#10 2010-03-07 18:26:48

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: M002l

Zibi1970 - możesz wrzucić jakiś filmik?
I masz 'chińską' baterię od producenta w fonie?
Pzdr!

Offline

 

#11 2010-03-07 20:56:49

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

Tak u mnie wygląda bateria:

Nie wiem  o jaki filmik Ci chodzi ale jeżeli o coś w rodzaju prezentacji telefonu to niestety nie da rady. Nie mam czasu ani możliwości technicznych na to. Są takie prezentacje już na youtube.


http://img411.imageshack.us/img411/4218/bateriau.jpg

Offline

 

#12 2010-03-07 21:37:29

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Mnie także interesował by filmik za to nie w rodzaju prezentacji a możliwości telefonu tzn. chciałbym zobaczyć jak śmiga opera wczytując np. te forum bądź interie czy onet, czy chodzą filmiki z youtube jak tak to jak one śmigają, program do testu javy czyli jbenchmark dostępny na moim forum, jak śmiga tv, czy jest śnieg itp. czy klawa po obróceniu w bok sie obraca i jest pozioma, filmik mógłby być bez dźwięku Bardzo ulatwił byś mi sprawe ponieważ zastanawiam się nad kupnem tego ale nie chce się wtopić tak jak z marnym sciphonem a jak narazie ten telefon zapowiada się ciekawie


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#13 2010-03-07 21:56:45

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: M002l

Dokładnie.
Chociaż szybki filmik, nie musi być dobrej jakości byle jakimś telefonem.
jbenchmark - latwo szybko sciagnac ten program, u Korona na forum tak jak napisał napewno gdzies znajdziesz jak poszukasz, albo w googlach od razu Tobie wyskoczy.
I chociaz filmiki, czy internet.
Bardzo szybki filmik
Sa innych filmiki, ale np. nie ma testu jbenchmark

Offline

 

#14 2010-03-08 00:13:27

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

jak pisałem nie bardzo mam jak kręcić filmy, popytam może ktoś będzie miał jakiś kręcący filmy aparat.
W każdym bądź razie na 100% mogę napisać że ten aparat Tiger W3 to jest prawie to samo tylko w innej obudowie.
Te same funkcje, te same preinstalowane programy (opera w kilku językach, google map) i podobna ilość punktów w tym JBenchmarku. W moim tel. wynik oscyluje w granicach os 130 do 200 pkt. Wynik jest nieco niższy niż z tego Tigera W3 ale podejrzewam że on ma mniejszą rozdzielczość ekranu (bo rozmiar to napewno 3,2" vs 3,5") i zapewne ma mniej do liczenia przy wyświetlaniu grafiki.

Odnośnie stron internetowych to wczytują się wszystkie! Nie miałem jeszcze strony aby nie chciało jej pokazać.  WP.pl w pełnej wersji, NTO.pl (takie opolska gazeta) czy np. mapa.szukacz, forum foto nikona, allegro itd  Gazeta.pl na siłę uruchamia się w wersji mini, tak samo zumi.pl wykrywa że z komórki się łączę i wyświetla zumi lite.  Jutro posprawdzam interie, oneta i te forum.
Odnośnie filmików z youtuba to strona oczywiście się wgrywa w pełni. Jednak mam coś źle skonfigurowane połączenia bo w chwili kiedy chcę odtworzyć wybrany filmik to aparat uruchamia playera i próbuje pobierać film poprzez Edga a nie WIFI a że Edge jest u mnie źle ustawiony to wyskakuje błąd o niemożności pobrania filmu. Zbyt dużo razy instalowałem z automatu Ery te wszystkie konfiguracje tel. i w wyniku tego na dzień dzisiejszy Edge mi nie działa prawidłowo. Myślę że z odtwarzaniem filmów z Yotuba nie powinno być problemów gdyż aparat bez problemu czyta video FLV (czyli youtubowy format). Problem może być gdy będziesz chciał oglądnąć filmik z wysoką rozdzielczaością powyżej standardowej.
Przy pisaniu sms czy innych tekstów nic się nie obraca! Ekran wpisywania jest zawsze pionowo.

Offline

 

#15 2010-03-09 13:10:06

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

OK zmajstrowałem filmik. Słaby jakościowo niestety ale będzie widać jak wczytuje przeglądarka różne strony. Jest też JBenchmark.

http://www.sendspace.com/file/n90dqf


pozdr

Offline

 

#16 2010-03-09 15:14:29

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Super, wielkie dzięki Powiedz tylko jeszcze czy na operze 5 bo widze że taką masz net śmiga szybciej?


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#17 2010-03-09 15:52:42

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

z Operą 5 jest tak że wszystko szybciej się wczytuje, nie ma tej takiej 1 sekundowej zwłoki zanim cokolwiek zacznie się dziać ale samo poruszanie się już po ekranie gdy strona jest wczytana np przesuwanie palcem ekranu odbywa się zauważalnie wolniej niż w Operze 4,2. Takie spowolnienie a raczej mniej płynne przesuwanie widać wtedy kiedy mammy bardzo dużą stronę i kiedy oglądamy ją w poziomie. W Operze 4.2 jest bez znaczenia jak oglądamy stronę, zawsze jest dość płynnie. Mniejsze strony np gazeta mini, plotek :-) obsługuje się bez stresu i też jest płynnie.  Przypominam że ta Opera 5 to beta jeszcze i druga sprawa to nie wiem czy właściwą wersję zainstalowałem u siebie (ja mam z Sony Ericsona). Możliwe że wzięta z innego modelu będzie działać szybciej no albo wolniej :-)

Offline

 

#18 2010-03-11 13:18:12

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: M002l

Witam...
Procesor CPU 208Mhz  w CECT M002L. jak ktoś chce wiedzieć w moim.
WiFi bez problemu łaczy net i dość płynie w Opera 4,2 EN.

Co do formowania bateri 1500mAh i różnych bzdur w necie pisanych przez neo pseudo speców jak szybko sprzedać nową to polecają ładowanie jak leci i aby do przodu.

Niestety polecam 5 krotne pełne rozładowanie i ładowanie na wyłaczonym telefonie.
Tak napewno bateria będzie trzymać dłużej w czasie a nie kiszka i nowy zakup za 8m-cy.
Tu cytat z instrukcji do M002L i proponuję nie komentować, ale stosować się i słuchać co praktyka potwierdza, a nie pseudo testy.

Wyciąg z  instukcji - warto do niej zerknąć na starcie !!!
- nowe baterie mają 50 % mocy , dopiero po 3-5 pełnych cyklach rozładowania i załadowania mają FULL performance ! pełną moc 100% ,
- nowe baterie należy rozładować ,
- nie trzymac bateri rozładowanej w telefonie (!!!) lecz szybko ją naładować,
- jeśli ładowarka nie jest orginalna to może  zniszczć baterie,
- nie powinno sie ładować bateri dłużej jak 3-4 godziny ; po 5 godzinach ładowanie włącza sie ponownie ,
- nie wolno ciągle ładowac przez 12 godzin (żadne ładowanie nocne !),
- nie należy doładowywać w połowie rozładowanej baterii,
- po przypadkowym przerwaniu ładowania nie powinno sie natychmiast ponownie ładowac  gdyz grozi to "overcharging" przeładowaniem You don't do this (nie rób tego),
- jesli bateria sie grzeje ponad 40 st C chodzi o pierwsze ładowanie to nalezy zapewnic "wentylacje" miejsca ,
- czas pracy zalezy od zsiegu sieci , warunków otoczenia i sposbu użytkowania .

Teraz Ja
Mam pytanko , jak pobrać automatyczną z ERA konfigurację WAP i MMS dla tego modelu ?, ponieważ z nokia dla i9 nic nie działa i lipa.

Pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez LUKA2000 (2010-03-11 13:19:13)


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora