GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-09-27 20:45:57

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

UWAGA!!! Przy ładowaniu baterii.

Chcę ostrzec wszystkich posiadaczy sciphone o pewnym będzie oprogramowania który może doprowadzić nawet do zapalenia (a w ekstremalnych przypadkach wybuchu) ogniwa.
Otóż zauważyłem, że podczas ładowania baterii na włączonym telefonie, po naładowaniu do pełna telefon przełącza się całkowicie na zasilanie bateryjne. Na początku myślałem, że nie ma w tym nic złego oprócz tego, że ogniwo zużyje się szybciej (ponieważ po chwili ogniwo się rozładowuje i znowu jest ładowane).
Jednak kiedy zostawiłem telefon włączony podczas ładowania i nie kontrolowałem go to po dłuższym czasie ogniwo napuchło jest to objaw zużycia ogniwa lub pierwszy etap czegoś nie dobrego (lepiej nie widzieć jak agresywne są ogniwa li-jon (polymer)). Nie sprawdziłem napięcia na ogniwie, ale prawdopodobnie przekroczyło bezpieczne 4,2 V (nie miałem pod ręką miernika, ale telefon długo nie pokazywał ubytku w pojemności baterii)
Więc podejrzewam, że oprogramowanie jest napisane w taki sposób (prawdopodobnie błąd programistów) że przy włączonym telefonie niekontrolowane ładowanie może wymknąć się spod kontroli (możliwe że jest minimalny czas ładowania, który jest na tle długi że ogniwo może przekroczyć 4,2V). Dlatego jeżeli zostawiamy telefon na ładowarce (bez kontroli) to najlepiej go wyłączyć (wtedy tel nie używa zasilana bateryjnego).

Mam nadzieję, że przypadek mojego telefonu jest odosobniony, ale jednak umieszczam to ostrzeżenie (nie bez powodu nokia trzyma się klasycznych ogniw li-jon)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#2 2010-10-01 18:18:52

 nicram1986

Bywalec

Skąd: Poland
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 18
Punktów :   
Model telefonu/ów: ScifonI9+++&SonyEricssonW810i
Operator: Orange

Re: UWAGA!!! Przy ładowaniu baterii.

A ja zauważyłem ,ze ten telefon ładuje się wieki po ładowaniu ok 12 godzin ładowarka ta dołączona i to nigdy nie pokazał ,ze bateria pełna wytrzymała 30 min xD, ale ten problem bardzo łatwo rozwiązać wystarczy ładować bezpośrednio przez USB w kompie i po 1,5 godzinki pokazał od razu ,ze pełna i trzyma już 4 dni :] Być może przez to się te problemy biorą z bateriami .

Pozdrawiam

MasterWWL edit: Poprawiłem nie "lądowanie" tylko "ładowanie"

Offline

 

#3 2011-02-26 16:15:55

 adam9871

Użytkownik

26532553
Zarejestrowany: 2011-01-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: UWAGA!!! Przy ładowaniu baterii.

witam dzisiaj miałem przypadek gdy ładowałem telefon, kiedy dotknąłem go i był strasznie gorący, potem odłączyłem go od ładowania , zdjąłem tylną obudowę i zauważyłem, że się kopci z baterii, jeśli coś takiego się zdarzy niezwłocznie iść na dwór, na pole i wywalić baterię z telefonu, nie na śnieg, trzeba się oddalić bo bateria wybuchnie około 2razy potem ugasić ogień gaśnicą lub piaskiem !!!
dotyczy telefonu sciphone i9

Offline

 

#4 2011-02-26 16:17:22

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: UWAGA!!! Przy ładowaniu baterii.

Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji, ale w tym przypadku osobiście zezwoliłem na użycie czerwonego koloru. (uwaga do postu powyżej)

Ten przypadek doskonale obrazuje to że nie należy pozostawiać ładującego się sciphone'a bez opieki szczególnie jeżeli wcześniej w telefonie nie była ładowana żadna bateria. Dodatkowo mogę powiedzieć, że przypadek powyżej nastąpił podczas ładowania baterii dokładniej po ok. 1h 40min. od rozpoczęcia ładowania już po tym jak telefon wskazał stan naładowania (a niektórzy sprzedawcy zalecają ładowanie baterii przez 12h). Czas, który podałem jest szacowany na podstawie rozmowy gg (którą w tym czasie prowadziłem z adam9871)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#5 2011-03-27 20:21:04

 klimi

Bywalec

7594927
Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 15
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9 3 GS + Wifi
Operator: Play / Heyah

Re: UWAGA!!! Przy ładowaniu baterii.

Też miałem taki przypadek przy sciphonie z wifi że telefonu nie dało się naładować, miał jakiś błąd a bateria spuchła. a jakich sciphonów i baterii używacie że się takie cuda dzieją? Moja to była oryginalna nokii.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora