GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2009-08-30 17:59:53

spring35

Staly bywalec

Skąd: Łowicz
Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 27
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Orange

Kody serwisowe....

Znalazłem trochę kodów serwisowych:D  jeśli ktoś lubi "pogrzebać" w ustawieniach fabrycznych to może sie pobawić. Tylko dokładnie czytajcie co ustawiacie bo możecie uśmiercić fonika na dobre:D
na moim i9+++ aby wejśc w ustawienia fabryczne pasował kod: *#36*#

U Was w zależności od modelu może być troszkę inaczej...



Engineer mode - While in this mode you can change many of the phone's
default settings, but be careful, you can also brick your phone.
The most common Engineer mode codes for current models are these:
*#82043036#
*#3646633#
*#010101*#
*#666# (note:seems to work on phones that use *#777# for Factory mode, and *#555# for Version Summary)

Factory mode - In this mode there are also some tests & settings. In this mode
you can also find out more detailed information than just version information,
like what processor chip (CPU) the phone has in it, usually under the BB chip menu,
and some other hardware/software on the phone version numbers.
The most common Factory mode codes for current models are these:
*#66*#
*#66#
*#36*#
*#258#
*#777# (note:seems to work on phones that use *#666# for Engineer mode, and *#555# for Version Summary)


The most common IMEI number showing mode code for current models is this:  *#06#

***********************************************

Service codes "Chinese" models:
default user code: 1122, 3344, 1234, 5678
Engineer mode: *#110*01#
Factory mode: *#987#
Restore factory settings: *#987*99#
LCD contrast: *#369#
software version: *#800#
software version: *#900#
set default language: *#0000# Send
set English language: *#0044# Send
set English language (new firmware): *#001# Send


Jeśli pomogłem, zrewanżuj się plusikiem

Offline

 

#2 2009-08-30 18:32:36

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Kody serwisowe....

No super sprawa Tylko jak kolega wspomnial z tym nie ma zartow. Jezeli ktos nie ma doswiadczenia w tych sprawach to lepiej nie kombinowac bez potrzeby. Mozna bedzie to rozpracowac w przyszlosci dokladnie, bo niektore z tych kodow sa w pelni bezpieczne ale inne ingeruja w program.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#3 2009-09-20 13:22:12

k3vin

Staly bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 26
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i68+
Operator: Heyah

Re: Kody serwisowe....

Już się znalazł ryzykant.
Ja, niestety.
Też niedawno znalazłem stronkę z kodami, ale bez opisów.
Więc testowałem po kolei.
Do komy i68+:
*#36*# - tryb inżynierski.
*#82043036# - jakiś inny tryb, do zmian opcji w komie.
Nie ruszać tego kodu *#6810# - blokada wszystkich kodów.
Ja go wpisałem i już nie mogę testować z innymi kodami.

Ostatnio edytowany przez k3vin (2009-09-20 13:24:11)

Offline

 

#4 2009-09-20 16:43:45

EmmetBrown

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 13
Punktów :   
Model telefonu/ów: I9+++ Build 13.07.2009 g11.46
Operator: Plus

Re: Kody serwisowe....

k3vin napisał:

Nie ruszać tego kodu *#6810# - blokada wszystkich kodów.
Ja go wpisałem i już nie mogę testować z innymi kodami.

Może to i dobrze?
A jakbyś trafił na coś co by Ci go kompletnie ubiło? Już był tu taki co tak zrobił.
Choć z drugiej strony szkoda bo może też byś na coś ciekawego trafił.
U mnie dosłownie jeden kod zadziałał oprócz ten od Imei, *#258#, chyba tryb inżynierski,
Pojawiły się opcje:
Version
Resource BIN
Echo loop  (WTF is this?)
Keypad
Vibrator
Loud spk
Ringtone
Led
LCD
LCD contrast
Receiver
ADC (tu widać nonstop aktualizowane dane baterii)
Charger
Headset
RTC
MTBF      (WTF is this?)
UART
Memory card
Parallel Line    (WTF is this?)
NxM point test      (WTF is this?)
FM radio (tu widać coś jakby 3 kanały, nie wiem po co to jest)

Może ktoś ma przetestowane kody do ustawienia ilości stron menu obojętnie na jaki telefon??

Offline

 

#5 2009-09-20 22:08:05

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: Kody serwisowe....

witam

wiec jest to tzw. Factory mode... nie Engineer mode......

jesli chodzi o stwierdzenie :

'Może to i dobrze?' jest calkiem nie na miejscu... podziwiam takich ludzi jak k3vin poniewaz tylko dzieki takim ludziom cos odkryjemy nowego co nam da zmodyfikowac nasze telefony.

Szacun dla k3vin.

a co do kodu *#36*#..... tak dziala.... to kod do wyswietlenia Factory mode na sciphone i9+++
a co do Engineer mode to niedlugo postaram sie opisac co mozna a co nie mozna... na co trzeba uwazac a na co nie.... jestem w trakcie odkrywania jego funkcji i moze 'tuningu'.

pozdrawiam


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#6 2009-09-20 23:08:24

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Kody serwisowe....

Brawo Silvestr. Jak bedziesz mial jakies konkrety to wrzuc od razu do dzialu 'Jak to zrobilem' To co napisales to prawda. SciPhone kryja znacznie wieksze mozliwosci niz to sie wydaje, Tyle ze aby je odkryc trzeba niestety zaryzykowac.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#7 2009-09-21 17:41:31

k3vin

Staly bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 26
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i68+
Operator: Heyah

Re: Kody serwisowe....

Ruska stronka z dobrze spisanymi i nieźle opisanymi kodami serwisowymi.
Daję przez google tłumacza, bo nie wszyscy znają ruski, więc lepsze takie tłumaczenie, niż żadne.

http://translate.google.com/translate?h … D%26sa%3DG

-----
edit
-----
Ten post można przerzucić do menu z linkami.
---------------------------
Bo bym zapomniał.
W menu inżynierskim, lepiej za dużo się nie bawić.
Nie włączać opcji High Speed SIM (czy jakoś tak), bo koma wam się już może nie włączyć.
A naprawić, to najlepiej oddać do serwisu (na allegro się reklamuje, taki serwis [niby jedyny w Polsce], który się znajduje w Poznaniu bodajże) lub sformatować komę, ale przez jakiś program i chyba z kablem do firmware (jeszcze rozkminiam jak formatować).

Ostatnio edytowany przez k3vin (2009-09-21 20:17:49)

Offline

 

#8 2009-09-23 20:04:36

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: Kody serwisowe....

witam

podaje kody do sciphone i9+++ 32 GB

* # 82043036 # - tryb inzynierski
* # 06 # (pokaż IMEI)
* # 8375 # (wersja skrócona INFO)

... zapewne wszystkich interesuje tryb inzynierski... po dlugim szukaniu nie znalazlem nic co by pozwolilo przyspieszyc nasze telefony (lecz przeszukam to jeszcze raz.. wiadomo ze 'lekki strach' tez jest przeszkoda oraz praca bo za duzo wolnego czasu nie mam)
Przestrzegam przed zakladka 'MISC' w glownym menu.. to tam jest najwiecej pułapek czyli funkcji ktore moga wysypac nasz telefon... ta zakladka zajme sie na dniach bo jest tam wiele ciekawych rzeczy....(m.in Hispeed SIM ktory juz niezlego ambarasu narobil ciekawskim)
* network settings... wybor pasm czestotliwosci gsm.. to nas nie interesuje poniewaz u nas wszystko chodzi (w naszym kraju)
*Device... mozemy zmienic kontrast ekranu... zmienic profile zasilania oraz w zakladce
*Audio... ustawic glosnosc (natezenie) glosu podczas rozmawiania... microfonu... zestawu sluchawkowego.. dzwonka... a takze wybrac ich gotowe profile
*GPRS Act... nie ma nic co zwrocilo moje oko
* MISC. UWAGA !!! tutaj jest wiekszosc opcji.. tylko dla zaawansowanych i tych co wiedza co robia !!! m.in Hispeed SIM wiec nawet tego nie wlaczajcie... chyba ze szukacie wrazen jak ja
*Auto test list* same testy twojego fona
*PWR Down control.. profile i ustawienia dotyczace naszego telefonu pod katem zasilania... narazie nie wiem o co tam chodzi .. nie testowalem tego dlugo poniewaz nie tego szukalem odkrywajac tryb inzynierski
*Bluetooth... same testy i info wersji chipa
*profiling... sa tam ustawienia multimedii.. takich jak : camery, videoplayera i recordera...

        Reszta nieopisana przezemnie zakladek z glownego menu to pozycje testowe... ( jesli pisze TEST) !!! jesli masz jakas zakladke w ktorej nie ma tego wyrazu badz ostrozny...

jutro opisze jak zmienic glosnosc w sluchawkach (bo to problem jest z tego co widzialem majac kilka wersji naszych chinek ;D
i jesli ktos ma jakies problemy np z microfonem ze ktos nas nie slyszy lub problemy ogolnie audio prosze pisac... postaram sie pomoc to naprawic

AHA !!! PRZESTRZEGAM WAS... WCHODZAC W MENU INZYNIERSKIE UZYWAJCIE PRZYCISKOW ZMIANY GLOSNOSCI !!! I PATRZCIE.. BO NIE KAZDA ZAKLADKA MA PODKATALOGI... CZASAMI WYDAJE SIE ZE TO ZAKLADKA A JEST TO JUZ FUNKCJA WLASCIWA on off.... NIE RUSZAJCIE ICH JAK NIE WIECIE DO CZEGO SLUZY!!! PAMIETAJCIE WSZYSTKO PRZYCISKAMI DO GLOSNOSCI A POTWIERDZASZ DOTYKIEM .. I NIE PALCEM TYLKO RYSIKIEM !!! WTEDY WYBOR JEST BARDZIEJ DOKLADNY....

WIEM ZE MOZE NARAZIE PODALEM TZW. RUSZTOWANIE CALEJ SPRAWY ALE OBIECUJE ZE NA DNIACH NAPISZE WIECEJ....

mam naprawde duzo pracy i jeszcze korepetycje... egzaminy przedemna.... bawie sie poniewaz uwielbiam tuningowac telefony.... moje poprzedniki to e398 i sx1... wiedzialem wszystko o nich wlasnymi doswiadczeniami.. teraz kolej na nasze sciphonki... jesli ktos posiada checi prosze o kontakt moze razem 'zwiedzimy' tajemnice naszych telefonow

JESZCZE JEDNO... MOZLIWE ZE MENU TO ROZNI SIE W ZALEZNOSCI OD MODELU TELEFONU... PODALEM ZAKLADKE MISC. JAKO NIEBEZPIECZNA BO TAKA JEST... PRAWDOPODOBIENSTWO ZNISZCZENIA TELEFONU W NIEJ JEST DUZE... ALE CO NIE ZNACZY ZE JAK ZACZNIESZ SIE BAWIC W INNYCH ZAKLADKACH NIE WIEDZAC CZEGO CHCESZ NIE ZNISZCZYSZ( MNIEJ PRAWDOPODOBNE) CZY NIE WYLACZYSZ JAKIEJS FUNKCJI CZY 'UPOSLEDZISZ' SWOJEGO TELEFONU.

Przepraszam za to tylko tyle ale niedlugo bedzie wiecej szczegolow i konkretow.

Pamietajcie!!! SKUPIENIE i ROZTROPNOSC.

pozdro


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#9 2009-09-23 20:59:13

silvestr1988

VIP

13939743
Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 231
Punktów :   18 
Model telefonu/ów: i9+++ // Samsung ETERNITY
Operator: 36i6

Re: Kody serwisowe....

ok skusilem sie juz dzisiaj
jak srobic wieksza glosnosc sluchawek ( zmiencie koncowki przed tym) i jak zwiekszyc glosnosc glosniczka przy myzuce i nie tylko !!!

wchodzicie do menu:
AUDIO --->
    opisuje zakladki :
                     NORMAL mode... -----> Melody ------------> 16 Level Settings ............ tu zmieniasz glosnosc.. znaczy sie maxymalny przedzial glosnosci... czyli liczba wstawiona jest ostatnim poziomem wiec maksymalna glosnoscia.. ja w stoim ustawilem 180... bo potem 'pierdzi' glosnik....
potem
cofamy sie az wyskoczy : update parameter?? dajemy YES

potem zajmujemy sie podglasnianiem sluchawek.... od razu mowie ze dopiero wtedy jak zmienicie koncowki bo jak wiemy sluchawki te sa jak te z bazaru za polfree lub ze sklepu 'wszystko po 2 zlote' xD

jak juz wymienicie.... mozecie bawic sie ile mozecie ustawic max glosnosc na nich....

pokaze jak....

glowne menu inzynieskie potem audio ---> headset mode---> melody

tutaj wchodzimy na '16 level settings' i zmieniamy wartosc jak nam sie podoba( znaczy ile nasze sluchawki wytrzymaja..) tak zeby dzwiek byl na najwyzszym stopniu glosny i czysty... aha... jeszcze jedno... w obydwu przypadkach ta zakladka ma  level settings
ma 2 sobie 2 pozycje...:

max analog gain i step....
zmiany ktore pokazywalem w normal mode i headset mode dotycza tylko zmiany MAX ANALOG GAIN!!! ... nie ruszamy SET

to narazie tyle.. jesli uznacie informacje za warte prosze o punkcika... a ja obiecuje ze systematycznie bede was informowal o kolejnych modyfikacjach....


pozdrawiam i zycze milej nocy


'Bold anD brilliant. The resultS are some stunning moments oF perfection' 
'We are all that we are...'

na GG proszę pisać tylko w sprawach nie poruszanych jeszcze na forum w przeciwnym razie beda ignorowane.

Offline

 

#10 2009-09-23 22:27:49

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Kody serwisowe....

Za tresc masz zasluzonego plusa a za styl dostajesz range VIP-a


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#11 2009-09-24 19:52:39

 oizdob

VIP

Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 111
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++
Operator: ERA i HEYAH

Re: Kody serwisowe....

Wnoszę propozycję aby cały wątek Kody serwisowe przenieść do "JAK TO ZROBIŁEM"
Co wysoka izba na to?


Pozdrawiam wszystkich syfoniarzy  
"Proszę o ...", używa każdy. To dlaczego tak niewielu używa "Dziękuję za ..."???
Jeśli Ci pomogłem, daj punkcika. Ciebie to nic nie kosztuje , a mnie motywuje do dalszej pomocy
http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086357.png

Offline

 

#12 2009-09-24 19:55:00

KacpeRinjo

VIP

5512858
Zarejestrowany: 2009-09-21
Posty: 86
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i68+
Operator: PLUS GSM

Re: Kody serwisowe....

Moim skromnym zdaniem temat powinien być przeniesiony do FAQ. Po usunięciu zbędnych postów.

Offline

 

#13 2009-09-25 10:21:04

zetka

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-09-22
Posty: 13
Punktów :   
Model telefonu/ów: I9+++
Operator: Era,Orange

Re: Kody serwisowe....

podaje kody na jakie reaguje moja wersja :
* # 06 # IMEI
* # 666 # Engineering Mode
* # 777 * # Factory Mode

Offline

 

#14 2009-09-25 10:25:44

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Kody serwisowe....

666 i 777 najwyrazniej tworcy nie przejmowali sie ze niektorzy moga to odebrac inaczej


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#15 2009-09-25 15:51:25

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Kody serwisowe....

Szanowni moderatorzy, wy mi tu nie wnioskujcie tylko przenoscie tam gdzie trzeba


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora