GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-11-21 21:35:32

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Wbrew pozorom naprawa telefonow z obudowa typu slider wcale nie jest tak skomplikowana jak by sie moglo wydawac. Rozebranie SGH e-250 jest dosyc proste jezeli zna sie kolejnosc postepowania. Najczestsza awaria sliderow jest uszkodzenie tasmy. Naprawa w serwisie sporo kosztuje bo nawet do 100zl Jezeli zrobimy to sami koszt zamknie sie w kwocie 15 do 35zl w zaleznosci od tego jaka tasme kupimy. Zainteresowanych tematem prosze o pytania na forum.

Ostatnio edytowany przez uziadm (2008-12-14 09:47:57)


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#2 2008-12-10 11:01:09

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Witam nowego forumowicza. Juz wyjasniam jak sie dobrac do srodka. Tylko ostrzegam ze trzeba to robic bardzo ostroznie. Zaczynamy od wyjecia baterii, karty sim i ew. karty pamieci. Telefon jest w pozycji rozsunietej. Cienkim srubokretem wydlubujemy zaslepki wkretow. Sa ich 4 sztuki po dwie na dole i na gorze w okolicy plytki gdzie jest aparat. Ostrym srobokretem krzyzakowym o srednicy ok 3mm odkrecamy wszystkie widoczne wkrety. Jest ich 7 sztuk. Otwieramy zaslepki gniazd karty pamieci i kabla ladowarki i delikatnie podwazamy dolna czesc obudowy ktora byla przykrecona wczesniej 5 wkretami. Jest ona na zatrzaskach i raczej latwo daje sie zdjac. Pod nia mamy plyte glowna telefonu. Musimy ja wyjac i tu trzeba postepowac bardzo ostroznie. W rogu plyty w okolicy gniazda karty pamieci zamocowana jest tasma. Jest tam taki ciemnobrazowy kwadracik o wymaiarach ok 6x6mm. Podwzamy go paznokciem od wewnetrznej strony telefonu. Kiedy wyskoczy z gniazda odginamy go razem z tasma poza obudowe telefonu. Teraz wazna sprawa. Telefon do tej pory byl rozsuniety a wiec zasuwamy go i delikatnie podwazamy plyte glowna zaczynajac od dolu talefonu tak aby wyskoczyla z obudowy. Pod spodem do plyty zamocowana jest glowna tasma laczaca z LCD. Trzeba uwazac zeby jej nie uszkodzic. Telefon mamy zlozony wiec tasma jest w takiej pozycji zluzowana. Odpinamy ja w podobny sposob jak ta mala tasme na zewnatrz plyty czyli podwazajac paznokciem tym razem dluga i prostokatna brazowa plytke. Plyte glowna mamy juz wyjeta. Teraz z powrotem rozsuwamy telefon i w tej pozycji odkrecamy 2 pozostale wkrety mocujace obudowe wyswietlacza. Znajduja sie one w otworach po obu stronach gniazda baterii. Teraz trzeba zdjac wyswietlacz wraz z obudowa. Malym nozykiem podwazamy obudowe zaczynajac od gory nad glosniczkiem i po bokach w gornej czesci. Najlepiej robic to ze zlozonym telefonem. Kiedy juz zdejmiemy obudowe razem z cala plyta wyswietlacza tez trzeba uwazac na drugi koniec tasmy ktora jest zamocowana do plyty wyswietlacza. Przechodzi ona przez waskie szczeliny w obu czesciach obudowy ktore nalezy tak zgrac ze soba aby przeszedl przez nie wtyk tasmy. W razie potrzeby odlaczenia tasmy od plyty wyswietlacza odklejamy zielony przylepiec na jej koncu. Tutaj sposob mocowania jest juz inny. Koncowka tasmy wsunieta jest w podluzna szczeline i zacisnieta czyms w rodzaju dlugiej a waskiej klapki. Wystarczy ta klapke podwazyc w kierunky przeciwnym do tasmy a nastepnie pocignac delikatnie tasme i wysunac ja z gniazda. Teraz mamy juz mechanizm blokujacy na wierzchu. Do tego mamy tez telefon rozebrany na czynniki pierwsze :} Przy skladaniu postepujemy dokladnie w odwrotnej kolejnosci. Zycze powodzenia.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#3 2008-12-19 00:13:49

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Skoro juz opisalem jak rozbiera sie ten telefon to od razu dodam ze to samo trzeba zrobic w celu wymiany uszkodzonej tasmy. To jest chyba najczestsza awaria sliderow z ktora mozna sobie samemu bez wiekszych problemow poradzic. W przypadku uszkodzenia wyswietlacza nie polecam wlasnorecznych napraw. Wymiana wyswietlacza wymaga bardzo precyzyjnego lutowania i najlepiej zlecic to serwisowi. Jest tylko pewne ale. Koszt wyswietlacza lacznie z wymiana bedzie prawdopodobnie wiekszy od ceny calej plyty z zamontowanym fabrycznie wyswietlaczem, ktora to mozna sobie zalozyc samemu. Cena takiej plyty na Allegro to ok. 70zl.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#4 2008-12-21 15:10:05

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Witaj na pokladzie.  Mysle ze w opisie jest blad. Nie ma innej opcji zamontowania wyswietlacza na plycie jak lutowanie. Wyglada na to ze albo sprzedajacy nie jest zorientowany, albo sprzedaje wyswietlacz lacznie z plyta.  Jezeli nawet tak jest to i tak nie uniknie sie wlutowania glosniczka i modulu bluetooth. Tyle ze to jest juz dosyc proste i ktos kto mial juz lutownice w rece da sobie rade.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#5 2009-11-18 14:44:57

izaBELKA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-18
Posty: 8
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

mam problem tez podobny tylko ze chcialabym sie w ogole poradzic co mam zrobic wiec tak; popsulo mi sie wejscie na ładowanie w samsungu E250,zanioslam tel do komisu i gosciu powiedzial ze mi wymieni bo to trzeba cala plytke wymienic nie da sie  samego wejscia a on posiada tak wiec postanowilam  zostawic tel zeby mi to zrobi. za jakies 3 dni pojechalam odebrai  i jak przyjechalam  to okazalo sie ze telefon chodzi wejscie dziala ale caly czas sie wylaczal zacinal  i w ogole  nic nie dala sie zrobic  wychodzi na to ze plytka byla zapsuta pojechalam znowu zawiezc tel   zeby mi wymienil spowrotem na moja no i wymienil na ta MOJA ale wydaje mi sie ze to nie jest moja plytka bo  wtedy na niej telefon dzialal  tylko wejscie  nie dzialalo a teraz  telefon nie chce sie w ogole wlaczyc tylko jak jest pod ladowarka  oswietla sie klawiatura. wydaje mi sie ze  gosciu  podmienil płytki.? zamowilam sobie  plytke na allegro  i dzis przyszla wlozylam ja do tel i tez nie dziala. na tej mojej plytce co niby gosciu mi oddal pisze REV 1.2  na tej co mi przyszla dzis tez tak pisze. Ja mam jeszcze jeden taki telefon w domy gdyz oby 2 telefony bylu kupowane w holandii i  jeden jest siostry ten wlasnie zepsutu i postanowilam przelozyc moja plytke do telefony  na ktorej pisze REV 1.3 i okazjue sie ze dziala. czyli wychodziloby na to ze gosciu nie oddal mi mojej plytki 1.3 tylko wlozyl mi inna?? POMOCY!

Offline

 

#6 2009-11-18 19:23:57

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Cześć Izabelko. Dzisiaj nie jestem w stanie ale jutro sprawdzę jakie jest oznaczenie  oryginalnej płytki. Mam sporo części do tego modelu telefonu. Może też być taka sytuacja, że uszkodzona jest taśma i czasem łączy a czasem nie, albo przy kolejnych zmianach płyty nie była ona prawidłowo wpięta.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#7 2009-11-18 20:34:40

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Jeżeli chodzi o to czy gość podmieniał płyty to jeżeli telefon by się włączał to nie byłoby problemu sprawdzić czy płyta była zamieniona, a tak to nie mam żadnego pomysłu...


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#8 2009-11-18 20:35:34

izaBELKA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-18
Posty: 8
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

dziekuje, to bardzo wazny dla mnie telefon a ja dzis  zakupilam plytke głowna tylko nie wiedzialam ze musi to byc kolor niebieski ja kupilam zielono i okazalo sie ze nie dziala a  jak przelozylam sobie niebieska  z tego 2 telefony to  dzialal. Nie wiem dziwne sie to wydaje bo w tym telefonie byla zielona plytka to moze faktycznie facet z komisu ktory probował zrobic moj tel  zabrał sobie moja niebieska i wlozyl zielona.

Offline

 

#9 2009-11-18 20:41:15

izaBELKA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-18
Posty: 8
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

i jeszcze jedno jezeli wlozylam do tel niebieska płytke tzn ze tel  bedzie dzialal tylko na tej niebieskiej czy na zielonej tez moze... bo jezeli tylko na niebieskiej to jestem pewna ze gosciu podmienil plytki.. no bo kto inny ?

Offline

 

#10 2009-11-18 22:39:54

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Cos mi tu nie gra bo w  Samsungach E250 stosowane sa wlasnie zielone plyty glowne a z tego co pamietam niebieskie byly w identycznym z wygladu modelu ale z innym symbolem chociaz tez mial w typie 250. czy tez 251. Musze to sprawdzic. W kazdym razie jezeli dziala niebieska plytka to zielona na pewno nie bedzie dzialala prawidlowo.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#11 2009-11-19 02:11:59

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Juz wiem wszystko. Otoz tak jak pisalem Samsung E-250 ma plyte zielona natomiast niebieska jest w Samsungu E-250D. Plyty nie moga byc zamienione pomiedzy tymi typami telefonow i podobnie jest z tasmami. Jezeli kupujemy do telefonu z niebieska plyta to musi to byc tasma konkretnie do Samsunga E-250D. Ta do E-250 nie bedzie dzialala.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#12 2009-11-19 03:10:03

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Jeszcze mozna miec pewne zastrzezenia co do fachowosci tego serwisanta. Gniazdo ladowania a bardziej fachowo zlacze systemowe jak najbardziej da sie wymienic. Wymaga to oczywiscie precyzyjnego lutowania. No ale jezeli faktycznie zamienil plyte glowna na plyte w innym kolorze to juz blad wolajacy o pomste do nieba. Ale chyba najgorsze jest to ze po wymianie plyty nie oddal ci od razu tej oryginalnej wyjetej z telefonu. Przeciez na niej sa zapisane twoje osobiste dane np numery telefonow czy zdjecia. W ten sposob zaden fachowiec nie robi.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#13 2009-11-19 11:47:56

izaBELKA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-18
Posty: 8
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

wlozylam  płyte niebieska i telefon dzialal czyli jak mowisz zielona nie moze dzialac w moim telefonie tak?  a ja w telefonie mialam zielona , jak kupilam telefon to nie patrzalam jakiego koloru jest plyta dopiero wczraj  spojrzalam i jest zielona ktora bnie dziala czyli ktos misial ja podmienic prawda? a nikt inny nie mogl jak sam gosciu z komisu. pojde dzis do niego raczej mi juz jej nie odda bo to juz z 2 tegodnie temu  jak oddal mi telefon i powiedzial ze jest plyta do wymiany.I jeszcze jedno jak zepsulo sie wejscie w tej plytce  to telefon dzialal normalnie tylko nie dalo sie go naladowac i sluchac muzyki wszytko inne chodzilo a jak mi juz gosciu oddal to nic nie chodzilo  telefon tylko zaswiecil sie pod ladowarka a przeciez  telefon by mogl chodzic jak bym podladowala  baterie w moim telefonie  bo tylko tego nie dalo sie  tam zrobic  i naladowalam ta bateria ale niestety nic to nie dalo i tel nie chodzi

Offline

 

#14 2009-11-19 12:16:49

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Tak jak napisalem tych plxt nie da sie zamieniac bo sa to plyty z dwoch roznych modeli telefonow, chociaz nie rozniacych sie wygladem. Nawet tasma do kazdego z nich musi byc inna. Jezeli dziala niebieska plyta to masz  SGH-E250D.  Tyle mojej wiedzy na ten temat.


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#15 2009-11-19 14:57:19

Crush0

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Witam,
są trzy rodzaje płyt do E250 jak koleżanka wcześniej wspomniała rev 1.2 a także jak łatwo się domyślić rev1.1 i rev1.3. Jeżeli chodzi o kolory to ciemnozielony jest do E250D a jasnozielony do E250 i raczej niebieski także. Wiem bo mam 2 E250D oraz osobno jasno zieloną płytkę główną(rev 1.2) . rev1.1 i rev 1.2 mogą działać zamiennie rev1.3 to juz E250D wiec wszystko niby takie samo a jednak inne.A serwisant który podmienia płytki to totalny ......... amator;]A co do wymiany wejścia to jest to kompletnie nieopłacalne u mnie w Nowym Sączu 50 zł. A cały telefon kupie za pare złotych więcej.

Ostatnio edytowany przez Crush0 (2009-11-19 15:01:41)

Offline

 

#16 2009-11-19 17:10:50

 Uzi

Ojciec Założyciel

Zarejestrowany: 2008-11-17
Posty: 1105
Punktów :   30 
Model telefonu/ów: Nokia 6303c
Operator: Orange, Play

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Cześć Crush. To możliwe że w E250 są stosowane 2 rodzaje płyt ale jakoś zawsze wiedziałem że niebieskich się nie używa. Mogę się oczywiście mylić. Chyba że jest jeszcze jakiś inny model z rodziny E250. Dosyć długo już nie siedzę w temacie Samsungów, chociaż ciągle używam E250 bo to chyba jeden z ciekawszych telefonów jakie miałem


http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS7cbYv7KeI/AAAAAAAAAXI/YiKVw1mKgVk/llogostar.jpg
Poznaj gorący, wirtualny świat - nowe polskie forum o grze RLC
KLIKNIJ TUTAJ -> www.rlcforumpl.pun.pl

Offline

 

#17 2009-11-19 22:24:57

izaBELKA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-18
Posty: 8
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

yhy... ok dzieki za informacje. Byłam dzis u goscia i powiedzialam mu czy przypadkiem nie zalozyl mi innej plytki bo  wiem ze moja byla niebieska( chociaz nie jestem tego pewna ale z tego  co piszecie i  sama do tego doszlam wynika ze niebieska) a ja mam zielona a on powiedzial ze  to bardzo mozliwe gdyz on wzial pierwsza lepsza ktora wyciagnał z kosza i mi wkrecil gdyz i tak byla uszkodzona i tak...  troche sie wkurzylam ale juz nic nie zrobie. kupilam u niego dzis ten sam telefon z niebieska plytka ktora  przeloze do tego uszkodzonego i mam juz nadzieje ze bedzie OK. DZIEKUJE WSZYSTKIM JESZCZE RAZ! pozdrawiam

Offline

 

#18 2009-11-20 19:20:50

Crush0

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: Samsung E-250 Naprawa we wlasnym zakresie

Witam ja wiem tylko dlatego bo mam dwa E250D z uszkodzonymi gniazdami:Pi szukałem całej płytki na zamiane dostałem tą rev 1.2 ale musiał bym mieć nową taśmę i wyświetlacz więc nadal kicha;]A po co wymieniać płytke z dobrego do uszkodzonego tel? Sprawdź co na tasmie od LCD pisze jak E250D to płytka musi być rev.1.3
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Crush0 (2009-11-20 19:24:15)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora