GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2009-12-18 08:20:49

mariop4

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-08
Posty: 4
Punktów :   

Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

Witam.

Od 2-3dni mam problem z zasiegierm, czasem jest, przewaznie nie, a jak jest to 2-3kreski.
W innych telefonach zasieg przewaznie na full.

Rozkrecilem telefon i zauwazylem, ze styk z antena lacza 2 paski, ktore sa przerwane (od 1 styku wogole urwany)
Jak to zrobic? CZy idzie to jakos polaczyc? Jesli tak to czym ? jak ?
Teraz telefon jest bezuzyteczny ;/
PS
Czy takie cos wogole dziala ":
http://allegro.pl/item856762623_wzmacni … ratis.html

Offline

 

#2 2009-12-18 10:23:49

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

kiedyś miałem podobny wzmacniacz i powiem szczerze - nie zauważyłem różnicy w zasięgu


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#3 2009-12-25 11:57:24

login1622

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 8
Punktów :   
Model telefonu/ów: i781 ++--3G
Operator: orange

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

witam wszystkich, tez mam problem z zasiegiem. Odkąd posiadam syfona mam klopot z rejestracja do sieci. Czy u was rowniez ten telefon ma tak strasznie slaba antene?  Nie rozkrecalem telefonu i nie jestem w stanie powiedziec czy to akurat wina
stykow w antenie, bo czasami zdarzy sie ze znajde zasieg(sterczac przy oknie jak debil)
Czy jest na to jakies rozwiazanie ?

Offline

 

#4 2009-12-26 23:11:49

marczek

Bywalec

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-17
Posty: 11
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i68+
Operator: Orange, Era

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

Tym razem i mnie dopadł problem, otóż niedawno kupiłem mniejsza wersje Sciphone (trochę mniejszy ale funkcjonalnie niemal identyczny) i problem polega na tym, że w pewnym miejscu na moim i68+ jest pełny zasięg Orange, a na mini widać prawie maksa zasięgu ale nie może zarejestrować do sieci

z rzeczy, które próbowałem zrobić:
- ustawienia dual-sim - ustawione na open dual sim,
- zamienialem karty miejscami i w obu slotach jest dokładnie tak samo, era ma zasięg a orange nie
- ustawienia sieciowe dla karty,
- czyściłem styki karty sim,
- reczne wszukiwanie i nawet nie pokazuje orange.


Nie wiem czego jeszcze spróbować, mam świadomość, że może mieć słabszą antene niż i68+ ale raczej nie na tyle, żeby w jednym mieć pełny zasięg a w drugim w ogole.

Ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?

tak mnie teraz naszło i zastanawiam sie jak to jest z antenami w tym telefonie, jest jedna i obsluguje dwa sloty czy dwie, dla kazdego po jednej?

Tak czy tak mysle, ze ten problem z rejestracją jest dziwny, bo przeciez przy zmienianiu kart miejscami, w jednym z nich nie byloby nigdy zasiegu, a w drugim dzialaly by obie karty?!

problem nie lezy tez w karcie sim, bo w nokii 6600 dziala bez zarzutu i również w tym miejscu ma zasieg.

Generalnie pomysly mi sie skonczyly...

Ostatnio edytowany przez marczek (2009-12-26 23:31:57)

Offline

 

#5 2009-12-30 21:55:08

login1622

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 8
Punktów :   
Model telefonu/ów: i781 ++--3G
Operator: orange

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

sory za dubla ale nikt sie nie wypowiada na temat sily zasiegu (lol) w waszych syfonach. Chcialbym poznac opinie na ten temat, czy w tej marce tel zasieg jest tak slaby ? Czy moze dorownuje on  innym  modelom tel? prosze o opinie

Offline

 

#6 2009-12-30 22:47:20

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

co do zasięgu w sieci Orange nie odczułam jakiejkolwiek różnicy korzystając z SciPhona. W porównaniu mam użytkowaną również Nokię i Sagema

Offline

 

#7 2009-12-31 13:09:59

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

W mojej okolicy Orange ma bardzo dobry zasięg i niezależnie od modelu telefonu jest OK.
Natomiast Heyah (ERA) to już kompletna porażka...żeby zadzwonić lub wysłać sms muszę wychodzić z domu, bo wewnątrz niema zasięgu
Jednym słowem mój syfon łapie zasięg taki na jaki pozwalają mu operatorzy sieci komórkowych

Wszystkiego Dobrego W Nowym Roku


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#8 2009-12-31 18:10:35

login1622

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 8
Punktów :   
Model telefonu/ów: i781 ++--3G
Operator: orange

Re: Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.

yhy........ Wracajac do temetu: ''Brak zasiegu - uszkodzona antena chyba.,.'' (przyklad dzialania karty sim era tak tak) , nadajnik Ery widzę z okna mojego pokoju ( ok 1500 m )  i po umieszczeniu takowej karty sim w chinskim wynalazku pokazuje 2-3 kreski zasiegu na 5 mozliwych. Plus , orange itd - na wyswietlaczu ukazzuje sie no servis lub emergency (albo cos takiego). Wczesniej nie mialem takiego problemu z poprzednimi telefonami. Waszym zdaniem antena jest uszkodzona? Czy ktos z Was próbował napraw tak jak jest opisane na forum?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora