GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-01-04 13:15:39

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

prosze o pomoc

wiem, że większość z tych tematów była już na forum ale nie znalazłam na nie jednoznacznej odpowiedzi. Kupiłam niedawno sciphona i9+++ i mam z nim strasznie dużo problemów. Jak go kupowałam to były skonfigurowane mms'y , no i chyba działają, podobno miał też być skonfigurowany internet (są konfiguracje do każdej sieci- tak jak mówił sprzedawca, ale nie działają. Próbowałam konfiguracji ze strony orange, przez sms. Konfiguracje przyszły, zainstalowały się i internet dalej nie działa. Próbowałam wpisać ręcznie ustawienia, ale zdecydowanie różnią się miejsca i rzeczy które mogę wpisywać w stosunku do tego co jest na stronie orange oraz na forum. Moze ja mam wgrane złe oprogramowanie, bo są tam nie wszystkie pola do wpisania. Nie znam się na tym i już kołowacieję
kolejne moje pytanie jest odnośnie "profilu milczy" nie ma takiego dostępnego w liście profili a dzwonek można ściszyć co najwyżej do 1 poziomu co go nie wyłącza. (to był domyślny profil "spotkanie" ale jak go uaktywniłam to po zablokowaniu klawiatury telefon brzęczy, nie wiem co to jest ale on cały czas tak cichutko brzęczy - przy uaktywnianiu innych profili nie ma tego brzęczenia- tylko przy tym) Metodą prób i błędów znalazłam, że jak na klawiaturze przytrzymam # to włącza się profil milczący, numer polega na tym, że nie za każdym razem się włącza a poza tym ponieważ nie ma takiego profilu (!) więc nie można edytować jego ustawień, tak więc dzwonka nie ma ale jest wibracja której nie mogę wyłączyć !
w tym telefonie jest dużo niedomówień ale może ktoś znalazł rozwiązania na kolejna moja bolączkę (wprowadziłam dzwonki- czy to możliwe, że można wprowadzić tylko 5 swoich dzwonków (?!) czy ktoś wie jak to można obejść) i jak ustawiam sygnał wiadomości to nie zapamiętuje mi mojego dzwonka, jest napis "zrobione" po czym wraca sobie sam do innego dzwonka- czy to wogóle możliwe że muszę mieś sygnał odbioru wiadomości, który trwa 15 sekund?
jeszcze jedna rzecz; gdzie podziewają się raporty doręczeń? Mam ustawione i "dostarczony" i "ścieżka odpowiedzi" i raport przychodzi ale nie omeg go odczytać, a nawet jeśli jakimś cudem mi się uda go odczytać, to w żaden sposób nie mogę potem tego sprawdzić (czy gdzieś to się magazynuje albo może są jakieś ikonki, który sms jest doręczony, a który nie??? Pomijam już fakt, że te ustawienia "dostarczony" i "ścieżka odpowiedzi" same się zmieniają- to znaczy raczej wyłączają ale tylko w sim 1 czyli w orange (to jakaś tragedia)
Wyczytałam też że w zależności od softa mogą być lub nie bajery typu zapalniczka lub pęknięta szybka (u mnie tego nie ma) ale nie przeskakują mi do pionu lub poziomu zdjęcia podczas oglądania (chociaż na instrukcji po chińsku- bo taką dostałam widać na rysunkach, ze powinna być ta funkcja) czy ją trzeba jakoś uruchomić? jeśli tak to jak? Bo w menu mam coś takiego jak "Gry (czujnik ruchu)" i potem "przełącz tapetę" i "przełącz dźwięk" to to wyłączyłam, ale to sie nijak miało do przeglądania zdjęć tylko do zmiany tapety przy potrząśnięciu telefonem
Tak wiec jak widac mam dużo problemów z tym telefonem i bardzo prosze o pomoc

Offline

 

#2 2010-01-04 20:56:25

 Macia01

Nowy użytkownik

status macia1@aqq.eu
128798
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 4
Punktów :   
Model telefonu/ów: KA09
Operator: PLUS

Re: prosze o pomoc

Z tego co wiem profl milczy ustawiasię jak sie dzwoni tzn wybiera nr i przytrzymac #. Bynajmniej jest tak u mnie, ale też miałam ten problem...

Offline

 

#3 2010-01-04 21:14:02

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: prosze o pomoc

Wydaje mi się, że za dużo pytań zadałaś w jednym poście W takim przypadku trudno znaleźć osobę aby kompleksowo odpowiedziała  na wszystkie nurtujące Cię problemy. Co do dzwonków to niestety można wprowadzić tylko 5 własnych. Natomiast sygnały sms i mms są tylko fabryczne i nie da się ich zastąpić.

Offline

 

#4 2010-01-05 12:04:33

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

Dziękuję bardzo za pomoc. Napisałam tak długiego posta ponieważ mam dużo problemów z tym telefonem (do tego stopnia, że zastanawiam się czy go nie sprzedać) bardzo się na nim zawiodłam. Wiem, że to chińszczyzna, ale wydaje mi się, że za ok 300 zł (z karta pamięci i dodatkami) mam prawo czegoś wymagać.
Co do profilu milczy to napisałam, że wiem że się go tak ustawia, tylko jak się pozbyć jeszcze wibracji w tym profilu (w pracy wibrujące biurko to bardzo niepraktyczna sprawa)
Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś próbował kombinować z PC Siute do telefonu i przez kabel wgrywać nie na kartę pamięci, ale do telefonu dzwonki. Mam to oprogramowanie na płycie, ale nie wiem jak je zainstalować bo w instrukcji obsługi jes napisane, że muszę podać procesor, czy coś takiego, a ja nie wiem jak to sprawdzić

Offline

 

#5 2010-01-05 12:58:27

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: prosze o pomoc

Nie tylko Ty jesteś zawiedziona tym wynalazkiem. Co do PC Suite jestem aktualnie w trakcie testowania tego programu. Ale już widzę, że nie można się spodziewać cudów

Offline

 

#6 2010-01-05 13:31:11

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

Najbardziej bolą mnie ograniczone możliwości edytowania profili. Wcześniej miałam nokie i mogłam pogrupować kontakty w grupy i w zależności od sytuacji ustawić sobie profil w którym dane grupy mogły się do mnie dodzwonić lub nie, np. w pracy mój telefon dzwonił tylko gdy dzwonił ktoś z grupy "rodzina" na inne połączenia milczał- nawet wibry nie było, a niemożność wyłączenia jej na sciphonie doprowadza mnie do pasji
i te dzwonki do sms- to już tragedia.
Powiedz mi proszę gdzie mogę sprawdzić raporty doręczenia (czy jest jakieś specjalne miejsce czy może można to poznać po ikonkach)???

Edit by kelner
post nr2:

Jeśli chodzi o program do kompa to liczę, że może jakoś uda się wprowadzić do telefonu dzwonki sms, tak aby telefon widział je jako fabryczne i można było je aktywować.
Też bym się tym pobawiła tylko nie wiem jak sprawdzić procesor w telefonie
Może ktoś wie jak to zrobić???


Uprasza się o nie dublowanie postów

Ostatnio edytowany przez kelner (2010-01-05 14:21:01)

Offline

 

#7 2010-01-05 14:14:08

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: prosze o pomoc

w telefonie jest mało miejsca na dzwonki itp, jedyne wyjście to kupno oprogramowania javquisoft i wtedy po flashu można robić cuda


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#8 2010-01-05 18:08:41

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

tylko że ja nie chcę wgrywać tam nie wiadomo ile dzwonków. Chce dokładnie 1 sygnał sms, jakiś krótki i prosty.
Mam jeszcze pytanie i jak ktoś wie to proszę o pomoc. Mam ustawione "dostarczony' i "ścieżka odpowiedzi" w wiadomościach sms. Raport przychodzi ale zaraz po tym znika. Gdzie można go szukać? Jak rozpoznać która wiadomość jest doręczona a która nie?/

Offline

 

#9 2010-01-06 11:12:34

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: prosze o pomoc

dźwięku sms nie zmienisz co do dzwonków to Settings ---> User profiles ---> General ---> Customize ---> Tone setup ---> SIM# incoming call i tu są zakładki które wyglądają tak <Empty> klikasz i dodajesz plik z karty


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#10 2010-01-06 15:32:08

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

Dzięki bardzo, ale to to już zrobiłam. Mam menu po polsku więc doszłam do tego jak to się robi i dzwonki wstawiłam. Ale nie działają one jako sygnały wiadomości. Wiem już też że generalnie w Sciphonach nie można ich ustawić jako sygnały sms, bo nie wchodzą. Ja kombinuję czy za pomocą PC siute (coś takiego dołączył mi sprzedawca) mogę podmienić w telefonie fabryczny dzwonek na mój, żeby go potem przypisać do sygnału sms. Tylko żeby uruchomić ten program muszę znać procesor swojego sciphona a ja nie wiem jak to sprawdzić. Może ktoś wie??
A może ktoś jest zainteresowany tym programem, mogę go przesłać, to pokombinujemy coś razem

Offline

 

#11 2010-01-06 19:10:53

Lucass

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 271
Punktów :   38 
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: play/iplus

Re: prosze o pomoc

nie da się zmienić powtarzam do tego jest potrzebny kabel serwisowy i odpowiedni rom


jak pomogłem zaplusuj zawsze to motywacja do dalszej walki


na GG proszę pisać tylko w sprawach dotyczących moderowania forum

Offline

 

#12 2010-01-06 20:30:37

Elnino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 9
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Dec.
Operator: Era/Orange

Re: prosze o pomoc

Lucass napisał:

dźwięku sms nie zmienisz co do dzwonków to Settings ---> User profiles ---> General ---> Customize ---> Tone setup ---> SIM# incoming call i tu są zakładki które wyglądają tak <Empty> klikasz i dodajesz plik z karty

Uuuu... ależ mam fart Mam model z grudnia? lub ze stycznia i mogę zmieniać dźwięk sms.

Scene Mode -> Ogólne (opcje) -> Dostosowywanie -> Ustawienia Dźwięku -> SIM1/SIM2 Dźwięk wiadomości.

Z tego co zauważyłem mam zupełnie innego sciphone może jakiś nowy model? Inaczej wygląda ekran pisania sms, rysik z tyłu telefonu jes idealnie wpasowany w obudowę choć jest on nieużyteczny ponieważ jest z plastiku w pudełku miałem drugi metalowy rysik. Więc może mam inny model?

Offline

 

#13 2010-01-07 09:31:30

rico

Użytkownik

Skąd: Józefów
Zarejestrowany: 2009-12-01
Posty: 5
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: Orange Play

Re: prosze o pomoc

Elnino napisał:

[Uuuu... ależ mam fart Mam model z grudnia? lub ze stycznia i mogę zmieniać dźwięk sms.

No nie wiem czy masz farta ? Generalnie dźwięk sms można zmienić w syfonie ale tylko na ten wgrany fabrycznie. Jeżeli ty możesz go zmienić na swój WŁASNY wgrany przez ciebie na telefon to OK ale szczerze mówiąc wątpię

Offline

 

#14 2010-01-07 12:42:40

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

Dokładnie. Raczej możesz zmienić tylko w ramach wgranych przez producenta dzwonków.
Ja też nam rysik w obudowie z plastiku i drugi metalowy. Co z tego jeśli jak ten plastikowy wygina się na wszystkie strony a metalowego nie mogę nosić bo w obudowie nie ma miejsca na przyczepienie zawieszki z rysikiem.

Mam jeszcze pytanie odnośnie PC Siute. Jak sprawdzić model procesora???

W instrukcji do programu sprzedawca napisał, że na płytce są 3 lub 4 różne wersje oprogramowania w zależności od modelu procesora i muszę zainstalować to które pasuje do mojego. Napisał też, że  jak połączę telefon kablem do kompa to powinien mi się model wyświetlić na pasku zadań i zapytać czy chcę wgrać program. Ale ani model ani nic innego sie nie pokazuje!
jak to sprawdzić?

Offline

 

#15 2010-01-07 16:31:40

Elnino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 9
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Dec.
Operator: Era/Orange

Re: prosze o pomoc

Oczywiście, że mogę zmienić na na swój dźwięk -.- Mogę wybrać spośród 20 dzwięków z telefonu i 5 moich.

Offline

 

#16 2010-01-07 18:11:53

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

Elnino napisał:

Oczywiście, że mogę zmienić na na swój dźwięk -.- Mogę wybrać spośród 20 dzwięków z telefonu i 5 moich.

Widać że soft do syfonów ulega ciągłej poprawie...
Ja mam model z września i mam tylko 10 tandetnych dźwieków do wyboru, oczywiście swojego dodać nie mogę


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#17 2010-01-08 12:51:03

 moniqa_l

Bywalec

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 19
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9
Operator: orange

Re: prosze o pomoc

Elnino napisał:

Oczywiście, że mogę zmienić na na swój dźwięk -.- Mogę wybrać spośród 20 dzwięków z telefonu i 5 moich.

Ja niby tez mam taka mozliwość. Wybieram mój, zatwierdzam a on i tak dzwoni tymi fabrycznymi.
To jest cały numer

Offline

 

#18 2010-01-08 18:10:08

Elnino

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 9
Punktów :   
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++ Dec.
Operator: Era/Orange

Re: prosze o pomoc

U mnie wszystko działa. Ponieważ usunięto mój temat (chyba, że nie umiem znaleźć) zapytam tu jak włączyć klawiaturę numeryczną podczas rozmowy bo nie potrafię doładowac konta na Orange.


Edit: Dobra dałem rade

Ostatnio edytowany przez Elnino (2010-01-08 18:22:23)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora