GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-01-14 11:23:05

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Jak wyłączyć autorun.inf

Nie wszyscy sobie zdają sprawę z tego jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą użytkowanie pamięci przenośnych, a szczególnie pamięci USB. Otóż najprościej rozprzestrzeniać wirusy przez takie właśnie pamięci, ponieważ jeżeli wepniemy pamięć do zarażonego komputera wirus może od razu dopisać na pen drive'a plik ze swoją kopią oraz plik autorun.inf który go uruchomi (nawiasem mówiąc kiedyś na jednym pen drive'ie znalazłem 19 wirusów ).
Plik autorun.inf nie zawsze oznacza zainfekowanie wirusem. Jest to plik który sprawia że np. jak włożymy płytę z grą to automatycznie uruchomi się instalator albo menu wyboru gry.

Znalazłem dwie skuteczne metody zablokowania autostartu przez autorun.inf

Pierwsza nie wymaga żadnej ingerencji w system po prostu trzymamy przycisk Shift aż nośnik pamięci pokaże się w systemie, następnie podczas otwierania pamięci np. w moim komputerze klikamy prawy przycisk myszki i wybieramy otwórz w menu.

Druga metoda jaką znalazłem dotyczy systemu Windows XP i wymaga zmiany klucza w rejestrze systemu, ale jeżeli bedziesz postępować dokładnie według instrukcji to wszystko powinno być w porządku. Jednak wyłączenie przy urzyciu klucza 0xFF(szesnastkowo) czyli 255(dziesiętnie) wyłączy autorun całkowicie nawet na oryginalnych płytach z grami
1. Kliknij Start->Uruchom->”regedit”.
2. Znajdź klucz:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer.
3. Zmodyfikuj wartość klucza NoDriveTypeAutorun,
4. Wedle poniższego schematu wpisujemy nową wartość:
  0×1 lub 0×80 - wyłączenie autouruchamiania na dyskach nieznanego rodzaju
  0×4 - wyłączenie autostartu na dyskach wymiennych
  0×8 - wyłączenie autostartu na dyskach stałych
  0×10 - wyłączenie autouruchamiania na dyskach sieciowych
  0×20 - wyłączenie autouruchamiania na płytach CD
  0×40 - wyłączenie autouruchamiania na ram-dyskach
  0xFF - wyłączenie autouruchamianie na wszystkich nośnikach
Plik wyłączający autorun w Windowsie XP (na wszystkich dyskach)xp_no_autorun.reg
Plik włączający autorun xp_autorun_wlacz.reg

Nie biorę odpowiedzialności z powodu uszkodzenia systemu przez niewłaściwą edycje rejestru, choć nawet w najgorszy przypadku wystarczy tylko przeinstalować system
Ps. jeżeli kogoś interesuje to sam korzystam z tego drugiego sposobu pod XP i nie narzekam (rejestr modyfikowałem ręcznie nie przy użyciu plików)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora