GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#37 2010-01-08 21:15:23

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Która baterie wybrac??

A więc wiemy już że napewno pasują baterie: z nokii BL-5B, z sony ericssona k510i itp.. bo więcej modeli ma tę samą baterie (po naprawde minimalnych przeróbkach). Dzisiaj rozmawiałem na gg z kumplem który ma avile i poprosiłem go aby ją pomierzył. Co się okazało że bateria od avili która właśnie w avili trzyma tydzień, wejdzie do sciphona. Pozostaje jeszcze sprawa z stykami, czy będą pasowały. Jeżeli tak to będzie naprawde cudnie. Oryginalna bateria od avili na allegro kosztuje 60 zł, myśle że jeżeli pasowała by to można byłoby śmiało poświęcić te 60 zł a sciphone wytrzymywał by z tydzień albo ponad! Jak będe coś więcej wiedział o tej baterii dam znać. Narazie jedyny problem to grubość baterii, ale być może wejdzie bez problemu

PS.
Mianowicie wymiary to:

Avila Szerokość: 38mm                 Sciphone Szerokość: 47mm
Avila Wysokość: 46mm                  Sciphone Wysokość: 46mm
Avila Grubość: 7mm                      Sciphone Grubość: 5mm

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-01-08 21:18:54)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#38 2010-01-08 21:26:11

 oizdob

VIP

Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 111
Model telefonu/ów: Sciphone i9+++
Operator: ERA i HEYAH

Re: Która baterie wybrac??

No to juz coś. Oby styki pasowały i na grubość wchodziła.
Kolego walcz dalej, wspieramy Cię


Pozdrawiam wszystkich syfoniarzy  
"Proszę o ...", używa każdy. To dlaczego tak niewielu używa "Dziękuję za ..."???
Jeśli Ci pomogłem, daj punkcika. Ciebie to nic nie kosztuje , a mnie motywuje do dalszej pomocy
http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086357.png

Offline

 

#39 2010-01-13 09:03:11

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Która baterie wybrac??

Mam problem, mianowicie wczoraj dostałem naprawionego sciphona po high speed sim. Włożyłem baterie BL-5B o troche pochodził, posłuchałem muzyki i wieczorem padł. Dałem go na ładowanie przez ładowarke, chwile poładował i za chwile wyskoczył kominikat "UWAGA! zle podlaczona ladowarka!" Więc odłączyłem i podłączyłem jeszcze raz ale po chwili to samo. Więc wyciągnąłem baterie z telefonu i wsadziłem bezpośrednio do ładowarki. Ładowała się całą noc, rano wsadzam baterie do sciphona i wskaźnik baterii w telefonie pokazuje mniej niż połowe baterii. Więc znów podłączyłem pod ładowarke ale po chwili znów wyskoczył komunikat "UWAGA! zle podlaczona ladowarka!". Więc wyjąłem kabel USB z ładowarki i podłączyłem pod komputer, podłączyłem telefon i zaczął się ładować. Po chwili znów wyskoczył komunikat "UWAGA! zle podlaczona ladowarka!". Co zrobić abym mógł normalnie ładować tą baterie przez sciphona? Jakieś pomysły? Styka dobrze bo inaczej by się nie włączał a śmiga. Ku mojemu ździwieniu przedtem ładowałem tą baterie na nokii i normalnie się ładowała, teraz włożyłem tą baterie do nokii i po chwili także wyskakuje kominikat "Nie ładuję!". Nie wiecie co może być nie tak z baterią?

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-01-13 09:10:56)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#40 2010-01-13 09:26:49

Iwonix

Aktywista

Zarejestrowany: 2009-10-24
Posty: 167
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciPhone i9 3G
Operator: orange play

Re: Która baterie wybrac??

Z opisanych problemów wnioskuję, że bateria padła lub ma jakąś wadę. Bywa tak, że bateria działa wiele lat a czasami po kilku miesiącach trafi ją szlag. Jak masz nową baterię i paragon to proponuję zwrócić sprzedawcy.

Ostatnio edytowany przez Iwonix (2010-01-13 09:29:04)

Offline

 

#41 2010-01-13 09:32:47

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Która baterie wybrac??

Właśnie bateria używana No nic, trudno. Całe szczęście że mam na zapasie baterie z sony ericssona nie oryginalną i wyłamałem z niej taki malutki kawałek plastiku i teraz ładuje się bez problemu A w tej chwili właśnie szlifuje oryginalną baterie z sony ericssona tak by weszła :]


Edit:
Chciałem powiedzieć, że w oryginalnej baterii od sony ericssona np. k510i czy k750i nie trzeba nawet nic piłować. Tyczy się to baterii jakby "metalowych" tych owiniętych cieniutką warstwą jakiegoś metalu Nie wiem jak sprawa wygląda w innych bateriach. Mianowicie z dołu baterii, wsadzamy coś wąskiego pomiędzy plastik a tą blaszkę jak na foto poniżej. Plastik w jakiś sposób wyciągamy bo jest on tam tylko wsadzony, tą blaszkę która nam zostanie możemy obciąć lub zagiąć. Po takich czynnościach bateria wchodzi do sciphona Ja moją przerobiłem i w chwili obecnej się ładuje, zdam relacje ile trzyma UWAGA, cokolwiek będziemy wsadzać pomiędzy ten plastik a blaszkę nie wsadzamy tego zbyt głęboko ani nie grzebiemy tam, ponieważ znajduje się tam jedna mała cela lipo czyli nasza bateria, jeżemy zrobimy w niej np. dziurkę może zacząć się palić itp... Nie ponoszę odpowiedzialności za jakiegolwiek uszkodzenia spowodowane tą przeróbką.


http://img33.imageshack.us/img33/8896/20931.jpg

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-01-13 10:55:45)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#42 2010-01-13 17:03:22

 cinu

Staly bywalec

9249773
Skąd: zagajów
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 26
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9+++ -> n73
Operator: orange

Re: Która baterie wybrac??

a jakie wymiary ma ta bateria od sony ericson'a? bo mój sciphone 9+++ posiada baterię  szer. 43  wys. 46  gr. 5mm , wiec troszkę się różni od twoich wymiarów podanych wyżej.

Offline

 

#43 2010-02-01 12:54:25

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Re: Która baterie wybrac??

umnie bateria włozona do SciPhona z SonyEricssona k510i -już 2 letnia 780mAh trzyma około 30h przy normalnym użytkowaniu telefonu- pare smsów i kilka min dzwonienia.

Offline

 

#44 2010-02-01 13:36:45

 Zulwiczek

Staly bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 33
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++/Samsung F480
Operator: Orange

Re: Która baterie wybrac??

Ja włożyłem do swojego baterie od Nokii Bl-5b i działa zdecydowanie dłużej niz te chinskie a bateryjka też ma z rok już wiec podejżewam że po kupnie oryginalnej nówki os SE lub Nokii to fonik pewnie w stani czuwania wyrzyma z 5 dni spokojnie bo mi na mojej używce trzyma tak z 3 dni


Na sprzedaż mam swojego SciPhonka...zapraszam :-) http://www.allegro.pl/item916750982_sci … ratis.html

Offline

 

#45 2010-02-01 14:10:28

 Nicknil

Staly bywalec

3334786
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 36
Punktów :   
Model telefonu/ów: i68++
Operator: Heyah

Re: Która baterie wybrac??

Sprawdzał ktoś te baterie od Samsunga Avila? bo temat wyglądał obiecująco i padł

Offline

 

#46 2010-02-01 14:14:45

 Zulwiczek

Staly bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 33
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++/Samsung F480
Operator: Orange

Re: Która baterie wybrac??

Zapewne nikt kto ma sciphonka nie ma avilli i dlatego też nikt nie zrobil testu czy pasuje

EDIT:
napisałem do gościa na allegro czy móglby mi podac wymiary baterri od avili, jak odpisze to dam znać czy bedzie pasować do naszych ajfonów

Ostatnio edytowany przez Zulwiczek (2010-02-01 14:20:58)


Na sprzedaż mam swojego SciPhonka...zapraszam :-) http://www.allegro.pl/item916750982_sci … ratis.html

Offline

 

#47 2010-02-01 15:09:13

 Nicknil

Staly bywalec

3334786
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 36
Punktów :   
Model telefonu/ów: i68++
Operator: Heyah

Re: Która baterie wybrac??

Wymiary baterii od Avili są pare postów wyżej, chodzi o to jak to wygląda w praktyce bo porównując same liczby to Avila może być za gruba. No i wypadało by sprawdzić namacalnie czy styki pasują bo na oko to wiadomo.

Offline

 

#48 2010-02-01 15:24:05

 Zulwiczek

Staly bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 33
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++/Samsung F480
Operator: Orange

Re: Która baterie wybrac??

styki napewno będą pasowac bo też są na 3 a bateria od avili jest węższa od bateri od ajfona więc myslę że nie bedzie problemu...chyba przejadę się zaraz na bazar do siebie i zobacze czy gosciu w serwisie ma baterie od avili i porównam czy pasuje a jak nie dzis to jutro


Na sprzedaż mam swojego SciPhonka...zapraszam :-) http://www.allegro.pl/item916750982_sci … ratis.html

Offline

 

#49 2010-02-02 19:07:22

Matt_at

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-19
Posty: 8
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: PLUS

Re: Która baterie wybrac??

a ja się z was śmieje moja oryginalna bateia potrafi wytrzymac nawet TYDZIEŃ !!!! przy około 70 esemesach i ok 30 minutach rozmowy przez ten czas. do tego dochodzi bawienie się około 15 minut ... mam 2 baterie i na obydwu mi tyle trzyma wię c nie iwem co z waszymi telami jest nie tak. Albo je poprostu nie umiecie obsługiwac albo macie jeakies felerne te telefony

Offline

 

#50 2010-02-02 20:21:18

 Zulwiczek

Staly bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 33
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++/Samsung F480
Operator: Orange

Re: Która baterie wybrac??

nie wątp w nasze umiejetności bo tylko nas obrażasz a swoja drogą to mało mozliwe że akurat Tobie jednemu jedynem trzyma bateria tydzień...


Na sprzedaż mam swojego SciPhonka...zapraszam :-) http://www.allegro.pl/item916750982_sci … ratis.html

Offline

 

#51 2010-02-02 21:47:18

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Która baterie wybrac??

Tak jak pisałem już w innym temacie - moim zdaniem "krótki żywot" naszych akumulatorków to raczej jest wina softu w telefonie a nie baterii. Telefon źle interpretuje poziom naładowania baterii i po prostu widzi ją jako pustą . Podobnie z ładowaniem - tel nie pozwala naładować baterii na full - i w efekcie bateria trzyma tyle ile trzyma!
Osobiście próbowałem kilku różnych akumulatorków, i żaden nie działał rewelacyjnie. Oryginalna bateria Nokii, naładowana w Noki działała ok. 4 dni. Ale ta sama bateria ładowana w syfonie trzymała ... jakieś półtora dnia!
Dodam jeszcze że oryginalna chińska (1200) pada po 20 minutach oglądania filmu!
Na co dzień używam baterii Nokii która wypadła jednak najlepiej i przy nieczęstym używaniu wystarcza na jakieś 2 dni. Niestety nie da się jej naładować (ani sformatować) w oryginalnej ładowarce bez kabla


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#52 2010-02-04 09:47:13

 Zulwiczek

Staly bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 33
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++/Samsung F480
Operator: Orange

Re: Która baterie wybrac??

No więc nie byłem w komisie ale na dniach przyjdzie do mnie Samsung F480 więc od niego sprawdzę baterie czy pasuje :-)


Na sprzedaż mam swojego SciPhonka...zapraszam :-) http://www.allegro.pl/item916750982_sci … ratis.html

Offline

 

#53 2010-02-19 09:17:23

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Która baterie wybrac??

A więc dzisiaj przeglądałem sobie allegro i baterie avili i stwierdziłem że stykami pasować nie będzie. SciPhone styki ma umieszczone centralnie, avili bardziej po boku. Jedynym sposobem na umieszczenie baterii a sciphonie to mieć telefon z tylnym panelem w całości. Wyciągnąć plastik z pod tylnego panela. Podszlifować troche kratkowany plastik od wewnątrz tylnego panelu który ma za zadanie dociskać baterię. Przylutować 3 kabelki do baterii avili i przywiązać je do gniazda baterii w sciphonie bądź przylutować. Bądź wylutować gniazdo baterii i wlutować je bezpośrednio do płyty Jeżeli natomiast nie ma ktoś hot aira nie wylutuje gniazda baterii Pozdro, myśle że pomogłem. Chętnie wezmę jakiegoś + za obczajenie baterii od se i info na temat baterii avili Wymiary i porady jak ją wsadzić


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#54 2010-02-23 21:41:50

 tomaszekkac

Nowy użytkownik

7214298
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 3
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: 2

Re: Która baterie wybrac??

Ja zastąpiłem orginalą baterie dostarczoną razem z telefonem orginalną baterią od noki N73 i jest rewelacja , kiedy chińska bateria starczała na6 godzin w polotach do 8 (zaznaczam że dużo rozmawiam do 2 godzin łącznie , wychodzące przychodzące i w dodatku przemieszczam się poniedzy BTS,ami ) bateria od noki po 20 godzinach od naładowania wskazała 1szy stopień zużycia tak więc jest ok . W bateri trzeba podpiłowąć plastikowe przegródki pomiędzy stykami i  pasuje jak ulał jest co prawda troche mniejsza i trzeba ją zaprzeć o bok telefonu aby sie nieruszała , pasują idealnie klocki lego do zaparcia boków i dołu pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora