GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-02-14 16:16:29

Matix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 5
Punktów :   

Kupno SciPhone i9+++

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale mam zamiar kupić sobie Sciphona i9+++ na tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item920736760.html
Mam kilka pytań czy i9+++ chodzi szybciej niż i68.Czy zamula,czy więcej gier działa che wiedzieć czy się opłaca chciałbym uszłyszeć ogólną recenzje tego telefonu.

Offline

 

#2 2010-02-14 20:33:41

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

Po 1. i68 a i9+++ to jedno i to samo w innych obudowach i pod innymi nazwami.
Po 2. Na jednym jak i drugim możesz zapomnieć o grach, aplikacjach java itp.. Java w tym telefonie to totalna porażka, zrobiłem test programem JBchmart i sciphone i68+ miał 37 pkt a sony ericsson k550i 1668 pkt. Większości osób nie działa gg itp..
Po 3. Beznadziejna klawiatura pisania sms, bez rysika nie dasz rady sprawnie pisać chyba że masz palce jak dziecko. Muzyka w tym telefonie także porażka, trzeszczy itp.. Bateria jeszcze większa porażka, na początku trzyma max 6 do 12 godz przy użytkowaniu. Po około 3 miesiącach trzyma MAX 1-2 godz. Baterie można wsadzić od telefonu nokii dokładnie baterie BL-5B ale podobno to ni wina tylko baterii ale także softu. Poprostu soft nie pozwala naładować w pełni baterii.
Po 4. Tzn. plusy. Plusy to napewno ogromny czuły wyświetlacz. Dobre wykonanie.
Po 5. Recenzje są tylko szukać się nie chciało... Dam link do mojej bo to chyba najbardziej obszerna recenzja na forum.

Link: http://uziwamp.pun.pl/viewtopic.php?id=582

Ogólnie nie polecam, przynajmniej za tą cene. Jeżeli ktoś już naprawde chce to najlepiej kupić za 140 zł + 35 zł wysyłka, wysyłany z chin. Paczka może wejść na cło lub nie. Nawet jeżeli wejdzie na cło (22%) to przy odbiorze dopłacimy jakieś 40 zł. Telefon wtedy wychodzi nas jakieś 220 zł z cłem i przesyłką. Jeżeli telefon ni wejdzie na cło mamy telefon za 180 zł :] Tyle że nie ma polskiego menu, nie wiem jak z angielskim ale wydaje mi się że powinno być

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-02-14 20:39:59)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#3 2010-02-15 10:40:36

 cinu

Staly bywalec

9249773
Skąd: zagajów
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 26
Punktów :   
Model telefonu/ów: sciphone i9+++ -> n73
Operator: orange

Re: Kupno SciPhone i9+++

"Koron" dobrze pisze!, sciphone opłacalny jest tylko i wyłącznie do ceny ok 140zł, za 280 +/- 50zł możesz mieć firmowe telefony również na dotyku avila, viewty, cookie itp( ). Które oferują o wiele więcej (lepszy aparat, bardzo dobrze działająca java, systemy w miarę stabilne i wydaje, zero problemów, lepsze baterie). Nie mówię ze podane przeze mnie wyżej telefony są super i bez wad, ale na pewno o kilka klas lepsze a w tych samych cenach. Posiadałem i9+++ i poza wyglądem, dotykiem i 2sim nie ma nic.Ogólnie telefon nie zamulał, a gry praktycznie nie chodziły(a jak już się coś uruchomi, to nie jest to raczej godne uwagi).

Offline

 

#4 2010-02-15 16:44:19

Matix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: Kupno SciPhone i9+++

Ostatnio znalazłem polską strone Treecon.Są tam 2 telefony podobne do iphona.Czy te telefony to też chińskie sciphony ??
Linki:
http://treecon.pl/tel_7
http://treecon.pl/tel_1

Offline

 

#5 2010-02-16 06:37:00

 Nicknil

Staly bywalec

3334786
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 36
Punktów :   
Model telefonu/ów: i68++
Operator: Heyah

Re: Kupno SciPhone i9+++

To też pewnie chińczyki ale to już nie sciphon tylko raczej bardziej dopracowana podróba iPhona, kreują własna markę coś jak 'Polski' MyPhone tyle że zrobiony chińskimi rączkami. Widzę że maja własny OS "System operacyjny Treecon touch" ciekawe na jakiej bazie zrobiony. 12-24 miechy door to door fiu fiu. Tylko za takie ceny to można kupić jakieś markowe wynalazki, no chyba że ktoś ma ciśnienie żeby sie pokazać z "iPhonem" to można sie pokusić.
Ściagłem z ich strony grę zobaczymy czy odpali na moim syfonku (do pobrania też GG i opera ciekawe czy przerabiane czy oryginalne).

Offline

 

#6 2010-02-16 17:18:39

Matix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: Kupno SciPhone i9+++

Mógł by ktoś podać więcej imfomacji bo mam zamiar kupić.

Offline

 

#7 2010-02-16 23:13:18

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

Jeżeli chcesz kupić dobry telefon kup SPV M3100. Telefon maleństwem nie jest ale windows mobile, poprostu miodzio, ciężko przejść później na coś innego. Wygodna klawiatura qwerty z skokiem, podświetlana. Dotykowy wyświetlacz 2,8 cala. Edge, wifi, procek 400 mhz. Po internecie śmiga aż miło, szybko wczytuje stronki itp.. Nokia 9300 comunicator przy spv m3100 wymięka. Naprawdę polecam! Za taką cene nie ładuj się w chińczyki.


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#8 2010-02-18 13:08:09

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Re: Kupno SciPhone i9+++

Koron napisał:

to ni wina tylko baterii ale także softu. Poprostu soft nie pozwala naładować w pełni baterii.

To nie jest wina softu mam w swoim Sciphonie baterie od sony ericssona i obojętnie gdzie by była naładowana czy za pomocą Sciphona czy Ericssona to trzyma tyle samo, ponadto jak bateria rozładuje się w sciphonie to po włożeniu jej do ericssona tez wskazuje ze jest zupełnie rozładowana podobnie jest gdy wkładam naładowana baterie w sciphonie do ericssona to pokazuje ze jest w pełni naładowana- wiec soft pod względem "pozwolenia" naładowania w pełni baterii jest oki.

Offline

 

#9 2010-02-18 14:24:17

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

Widocznie masz innego softa, jeden z użytkowników przeprowadzał testy i napisał że bateria ładowana innym telefonem trzymała dłużej niż ładowana sciphonem. Sciphone pokazywał pełną baterie i nie pozwalał na dalsze ładowanie gdy telefon z którego to była bateria potrafił jeszcze podładować baterię. Jeżeli jednak masz soft który pozwala naładować baterię do max to zastanowił bym się nad zmianą baterii na konkretniejszą. Tzn. kupić bądź odkupić bądź co kolwiek innego oryginalną baterię z samsunga avili, przylutować do niej trzy przewody, i połączyć w jaki kolwiek sposób z gniazdem baterii. W telefonie z tylnym panelem w całości jak w iphonie łatwo było by zrobić coś takiego, ponieważ czarny plastik pod tylnym panelem można wyjąć po czym zystukemy naprawde sporo miejsca i baterie od avili weszła by na bank. Myśle że taka bateria powinna pociągnąć blisko tygodnia. Pozdro


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#10 2010-02-18 14:49:44

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Re: Kupno SciPhone i9+++

Właśnie przymierzam się do wymiany baterii na coś lepszego tylko nie jestem pewien czy ta bateria od samsunga avili wejdzie gabarytowo, ta od sonego (dwu letnia) jest na pewno lepsza od tych "złotek" chińskich ale jak można jeszcze lepiej to czemu by nie próbować:D

Offline

 

#11 2010-02-18 15:05:33

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

Tak jak napisałem, w wersji z tylnym panelem w całości wejdzie na bank po wyciągnięciu plastiku który po nic tam nie jest potrzebny. Myśle że w wersji która ma srebrny pasek u góry też da się coś wykombinować, i napewno jakoś się ją upchnie. W temacie o bateriach "którą baterię wybrać" czy coś takiego podałem dokładne wymiary baterii od sciphona i avili. Bateria avili jest 2mm grubsza i 1mm szersza albo wyższa.


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#12 2010-02-18 15:16:47

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Re: Kupno SciPhone i9+++

Grubsza bateria tam nie wejdzie a już na pewno 2 mm próbowałem włożyć coś co ma 7 mm i niema bata nie zamknie się tylna osłona

Offline

 

#13 2010-02-18 16:02:40

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

Bez przeróbek napewno nie wejdzie... Nie ma tak fajnie


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#14 2010-02-18 17:07:45

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Re: Kupno SciPhone i9+++

Oky to co do przeróbek- który czarny plastik usunąć? przecież pod baterią jest już bezpośrednio płytka a na baterie odrazu idzie tylna obudowa? co zrobić żeby grubsza bateria weszła?

Offline

 

#15 2010-02-18 18:14:15

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

Zdejmujesz tylny panel, widzisz czarny plastik który jest na 3 zaczepach z jednej strony 2 z drugie, 2 z góry i 2 z dołu chyba. Trzeba je podważyć i ten plastik wchodzi, wtedy oczom ukazuje się płyta główna. Już zeskujesz jakiś 1 mm conajmniej albo i więcej. Tylny panel ma taki plastik kratkowany od środka który ma za zadanie dociskać baterie. Wystarczy go troszke spiłować i mamy kolejny 1mm. Już bateria od avili wejdzie.


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#16 2010-07-13 12:42:18

moobek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: Kupno SciPhone i9+++

troche z tymi bateriami juz bylo na forach, jedni pisza ze bateria od nokii BL-5B idealnie pasuje wystarczy przesunac ja maksymalnie do brzego, moze i tak jest w moim i9+++ niestety nie pasuje, nadmienie iz moj i9+++ data produkacji 01.12.2009. Probowalem roznych mykow, rozginanie stykow, lekkie podcinanie baterii i nic... jedynie co pozostaje to albo wykombinowac baterie ktorej wejscie bedzie pasowalo stykami ze stykami syfonka albo zrobic na kabelki, z czym troche bedzie problem bo bardzo malo jest miejsca po wsadzeniu baterii zeby jeszcze tam montowac kabelki, ma ktos jakis pomysl? w zalaczeniu styki mojego syfonka i oryginalna (lekko sfatygowana bateria od nokii)

http://img88.imageshack.us/img88/558/myi9.jpg

Offline

 

#17 2010-09-18 16:31:07

Libby

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: Kupno SciPhone i9+++

Mam pytanie, bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Otóż chodzi mi o ten telefon:
http://allegro.pl/i9-ver2010-2xsim-j-po … 21681.html
W tytule pisze, że jest to wersja z 2010 roku, czy jest to pewne? Mimo telefonu cena wydaje mi się jednak zbyt mała. Czy orientujecie się może czy to ten telefon z "głośniczkami" z przodu i czy jest tam większa klawiatura?

MasterWWL edit: Podwójny post... ostrzegam. to zalicza się pod regulamin jako spam... za ok 24h post zostanie usunięty... tamten przeniosłem...

Offline

 

#18 2010-09-24 21:44:31

 marxxx

Aktywista

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Kupno SciPhone i9+++

raczej nie warto kupowac i9 w żadnej odmianie, jak już to Sciphone i68 4G z szybkim procesorem 3,5 mm jack baterie od nokii itd


telchina.pl to największe forum o chińskich telefonach w tym na temat  telefon Lenovo A820 i innych.
> > WYSZUKIWARKA < <

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora