GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-01-30 14:20:23

 KrisGraphic

Bywalec

6922611
Skąd: DSR
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 14
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone 9+++
Operator: Plus/Play

Pytanie odnośnie Sim 2 w Play "RM"

Witam

Telefon : sciPhone 9+++
Sim 1 : karta z Plusa
Sim 2 : karta z Play

Pytanie: czasami wyświetla mi się na ekranie obok wskaźnika zasięgu taki znaczek żółty z napisem "RM" i mała dwójka czyli tyczy się sim2, czy ktoś wie co to oznacza i czego się tyczy? jeszcze ktoś coś takiego zauważył?

Offline

 

#2 2010-03-10 20:35:35

 SciathaN

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 4
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Play

Re: Pytanie odnośnie Sim 2 w Play "RM"

u mnie jest tez cos takiego z poczatku myślałem że coś jest źle skonfigurowane w telefonie. Pogmerałem w necie i ot co mi sie udało wywnioskować. Na starym telefonie u mnie pisało w nazwie operatora sieci Plus Play, na k800i Play a na Sciphonie Plus Play no i ikonka RM.

O co chodzi? chyba oto że w Polsce faktycznie mamy trzech opertorów którzy mają stacje nadawcze resztaje wykorzystuje. Na mocy porozumienia Polkomtela (Plus) z Play ten drugi wykorzystuje nadajniki w celu zwiększenia zasięgu na terytorium Polski. (chyba  to jest tkz Roaming Wewnętrzny "RM") z tąd ta ikonka RM.  Otym porozumieniu wyczytałem na stronach Play. Troche irytująca i zbędna ta ikonka, ale widocznie tak musi być.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora