GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-06-16 18:28:02

ryc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 5
Punktów :   

Pytania dotyczące obsługi i9+++

Witam wszystkich,
od niedawna jestem posiadaczem powyższego telefonu i mam parę dosyć istotnych pytań których nie mogę rozwiązać sam, trochę czytałem to forum i nie znalazłem odpowiedzi na te kwestie:

1. gdy mam na wyświetlaczu połączenie nieodebrane to czy muszę je sprawdzać przez menu, zielona słuchawka, spis połączeń, historia połączeń karty (i dylemat której, zazwyczaj nie trafiam i najpierw sprawdzam 1 a potem okazuje się że połączenie było na karte 2)

2. jak ktoś do mnie dzwoni i chce wyciszyć dzwięk to żaden z 6 klawiszy pojawiających się na wystwielaczu nie działa, czy można w jakiś sposób skorzystać z wyciszenia dzwięku??

3. czy da się zmienić kolejność lub ikony w tym menu na dole??

4. jak już udało mi się znaleźć to posiadam jakąś lipną wersje gdzie nie ma ustawień aparatu, ale może jednak da się jakoś coś zmienić w opcjach serwisowych lub tym podobnych (mianowicie po wejściu w aparat w prawym dolnym rogu tam gdzie większość z was posiada ustawienia aparatu ja mam poprostu napisane 200M)

5. po zakończonym połączeniu pojawia mi się okno z podsumowaniem czasu rozmowy, ale zauważyłem że czasami po kilku sekundach (nawet około 15) ponownie pojawia się to samo okno, z tąd moje wątpliwości czy telefon na pewno się rozłącza w odpowiednim momencie?? używam telefon do celów prywatno - służbowych i zaczynam się martwić ponieważ często po zakończeniu rozmów służbowych komentuje przeprowadzoną rozmowę z współpracownikami i nie chciałbym żeby okazało się że niepowołana osoba coś usłyszy.

6. czy mógłby mi ktoś podać nazwę programu który umożliwia współprace komputer - telefon, czytałem gdzieś że jest coś takiego ale nie moge ponownie tego tematu odnaleźć

7. telefon w orange skonfigurował się idealnie, działą internet i mms, natomiast w plusie mam jakieś problemy, może ktoś opisze co gdzie ma się znajodować tak jak jest to w wątku bodajże "jak to zrobione" w przypadku sieci orange

Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą w rozwiązaniu moich problemów, myślę że nie tylko mnie jako nowego użytkownika telefonu nurtują te pytania... pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-06-16 19:42:10

 anitkka91

Aktywista

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2010-04-08
Posty: 86
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++ (podobno)
Operator: Orange

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

1. Gdy masz zablokowany telefon powinno Cię samo przekierować przy nieodebranych połączeniach do odpowiedniego "folderu" - ponadto z tego co pamietam to na gorze przy baterii, zasiegu itp gdy masz nieodebrane to pojawia sie chyba słuchawka a przy niej numerek slotu karty


3. Oczywiście da się Tak jak w normalnym menu można je zminić można nawet je wymienić


5. do konca nie wiem o co chodzi, ale moze byc tak, ze pojawi sie podsumowanie rozmowy, potem blokujesz telefon i znowu ono wystakuje - innej opcji nie widzę


Tyle pamiętam reszte szukać na forum bądź czekać na odp innych


"What's somebody like you doing in the place like this?"

Offline

 

#3 2010-06-16 21:08:31

ryc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

1. właśnie w tym problem że nie przekierowywuje i żadna ikona się nie pojawia

3. właśnie wszystkie ikony przenosze normalnie a tych z dołu nie moge, drgają tak jak pozostałe ale się nie przenoszą wogóle i nie robią przeźroczyste

Offline

 

#4 2010-06-16 22:06:38

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

przede wszystkim uzupełnij profil, bo "trudno wyczuć' jaki telefon posiadasz - z tego co piszesz to chyba jakiś inny niż większość użytkowników tego forum.

1. jak napisała @anitkka91 - przy zablokowanym telefonie , nieodebrane połączenie jest sygnalizowane i po wciśnięciu "read" przenosi cię do "nieodebranych połączeń", jeśli nie wciśniesz "read" tylko główny (jedyny) przycisk, w górnym rogu, obok zasięgu pojawia się ikona z numerkiem 1 lub 2 (numer slotu sim) - jeśli jest inaczej.......masz inny soft lub telefon

2. można jedynie zmienić (lub edytować) profil, lub wyłączyć dźwięki (zielona słuchawka "DIAL" - wcisnąć i przytrzymać krzyżyk

3. da się - jeśli jest inaczej.......masz inny soft lub telefon

4. 200M - czy ZOOM ???
- ponadto w tych telefonach ustawienia aparatu są tak samo do bani jak aparat

5. prawdopodobnie da się to zmienić w ustawieniach - nie pamiętam dokładnie ale coś takiego:
setting->general call setting->..more...->wyświtlanie czasy rozmowy -wyłącz
Dla pewności zawsze po zakończonej rozmowie wciskaj czerwony przycisk

6. China Phone Suite - ale nie u każdego działa - u mnie nie

7. http://www.adminer.pl/gprs/

8. daj plusika


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#5 2010-06-16 22:27:22

ryc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

mam telefon sciphone i9+++
dane z kodu *#0000#

Version TG01_V6.1.0
Branch 08A TG01
Build TG01_V6.1.0-v9.0v2(8060)-GC0307

Build Time 2010/05/12 11:21

i niestety jak wcisne read jak rozumiem jest to środkowy okrągły przycisk to faktycznie pojawia mi się informacja na ekranie że mam 1 nieodebrane połączenie, ale jedyną rzeczą jaką moge zrobić to odblokowanie klawiatury co powoduje przeniesienie do menu gdzie w dolnym menu (w którym zresztą nie da się u mnie przenieść tych ikonek) przy zielonej słuchawce pojawia się czerwone kółko gdzie jest napisana ilość nieodebranych połączeń ale nie ma żadnej sygnalizacji u góry odnośnie karty sim której to dotyczy i pozostaje mi tylko wejść w zieloną słuchawkę, lista połączeń i po kolei sprawdzać połączenia nieodebrane sim1 i sim2

co do mojego opisu 200M to nie mam pojęcia czy to zoom czy cokolwiek innego ponieważ nie da się tego zmienić ani nic z tym zrobić...

powoli zaczyna mnie ten telefon doprowadzać do szału, przypuszczam że mój soft to jakaś lipa a z tego co czytałem na forum to sam go nie zmienię bo potrzebny jest kabel jakiś specjalny... i pewnie będzie problem znaleźć serwis który to zrobi

Offline

 

#6 2010-06-17 01:12:10

 anitkka91

Aktywista

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2010-04-08
Posty: 86
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++ (podobno)
Operator: Orange

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

ryc napisał:

i niestety jak wcisne read jak rozumiem jest to środkowy okrągły przycisk to faktycznie pojawia mi się informacja na ekranie że mam 1

Niestety źle rozumiesz - środkowy przycisk kieruje Cię do menu głównego bądź blokuje telefon - masz nacisnąć read - tzn na ekranie (w koncu to ekran dotykowy)


"What's somebody like you doing in the place like this?"

Offline

 

#7 2010-06-17 10:24:49

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

wciskasz okrągły (jedyny zresztą) przycisk, na ekranie pojawia się duży pytajnik na białym tle z napisem '1 missed call from...nr. telefonu lub nazwa kontaktu..." wtedy wciskasz "READ"
'read' czyli 'czytaj' - znajduje się (przeważnie) na dole po lewej stronie ekranu. Jeśli nie masz tego lub nie da sie wcisnąć to spróbuj skalibrować ekran: settings->kalibracja długopisu


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#8 2010-06-17 11:23:07

ryc

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

właśnie na tym polega problem że nie pojawia się żaden pytajnik tylko gdy wcisnę jedyny okrągły przycisk na telefonie pojawia mi się normalny ekran taki jak w momencie kiedy nie było żadnych połączeń nieodebranych z tym wyjątkiem że mam napisane nad tą szczałką którą odblokowuje się klawiaturę w niebieskiej ramce "1 nieodebrane połączenie" naciskanie na to nic nie daje, jedyną możliwością którą mogę wykonać jest odblokowanie klawiatury poprzez przesunięcie tej szczalki z lewej do prawej strony co powoduje wejście do menu telefonu i dojście do połączeń nieodebranych standardową skomplikowaną procedurą i po kolei sprawdzanie sim1 i sim2, ponieważ jak juz pisałem wcześniej także nie ma żadnych ikonek u góry sygnalizujących której karty dotyczy połączenie nieodebrane!!!

idąc dalej czy orientuje się ktoś czy gdzieś w Krakowie jest możliwość zmiany softu w tym telefonie?? napisałem do kilku serwisów komórkowych ale z żadnego nie otrzymałem pozytywnej opinii, również na podobnym forum znalazłem temat o serwisach ale nie ma tam Krakowskiego adresu.

Offline

 

#9 2010-06-19 16:25:18

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

w tym temacie był jakiś ale nie wiem czy sprawdzony:
http://www.uziwamp.pun.pl/viewtopic.php?id=534


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#10 2010-06-25 21:04:10

szwajcar9

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 14
Punktów :   -1 
Model telefonu/ów: xphone TG01_V6.1.0
Operator: plus

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

Mam taki sam telefon co ryc i rzeczywiście nie ma innych oznaczeń, poza niebieska ramką o nieodebranych połączeniu. Odblokowuję wtedy telefon i sprawdzam w spisie połączeń w nieodebranych, jest to trochę skomplikowane i inaczej nie potrafię sprawdzać kto do mnie dzwonił.

Offline

 

#11 2010-06-30 21:08:37

 lbala18

Bywalec

23724344
Call me!
Skąd: Sandomierz
Zarejestrowany: 2010-06-21
Posty: 11
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++/5130/SE W890i/Avila GPS
Operator: PLUS/PLAY/HEYAH/ERA
WWW

Re: Pytania dotyczące obsługi i9+++

Mam pytanie mianowicie....

Już ten telefon mnie tak wpienił że go zaraz wyrąbie za balkon.......
Nie dochadzą mi sms'y tylko sie wyświetla jakieś pomarańczowe "G"  i tyle sms nie ma.
I coś pogrzebałem i teraz sie nie wysyłają sms'y ;[
Proszę o pomoc, kto mi pomożę dostanie doładowanie za 30zł z każdej sieci.(tylko pierwsza osoba która dobrze napisze)
kontakt: sspz@go2.pl


^.^
Wild Horses I Wanna Be Like You

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora