GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2010-06-26 13:16:40

jakniktinny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3
Punktów :   

Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

Witam!

Od x czasu zastanawiam sie nad kupnem tegoz telefonu. By zasiegnac opinii innych uzytkownikow odwiedzilem wiele for internetowych. Jednak co forum, to inne opinie. Dlatego postanowilem napisac tutaj. Koszt telefonu z wysylka to 170zl.

http://allegro.pl/item1080000251_scipho … _32gb.html

Najbardziej mnie interesuja takie rzeczy jak:

1) czulosc ekranu na dotyk oraz szybkosc reakcji na dotyk
2) wygoda pisania smsow
3) jak wyglada sprawa z aplikacjami java. Jak by np. chodzila taka mobilna opera pod jave na ten telefon
4) ile trzyma bateria
5) szybkosc dzialania telefonu, czy ma duzo zwiechow itd
6) jakosc sluchania muzyki poprzez sluchawki

mam nadzieje, ze rozwiejecie moje wszelkie watpliwosci

pozdrawiam!

Offline

 

#2 2010-06-26 22:29:03

 Nowy97

Aktywista

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 111
Punktów :   
Model telefonu/ów: ZTE V970
Operator: T-Mobile/Aero2

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

1)czułość i szybkość reakcji na dotyk mojego ekranu jest dobry,ja mam zastrzeżenia lecz używam folii ochronnej ,wcześniej bez niej działał doskonale jak na sciphone. 2)pisanie smsów jest utrudnione na języku polskim ,gdy za każdym razem trzeba przewijać na ABC,na angielskim nie ma tych problemów,na moim smsy pisze się w miarę nieźle. 3)Jeśli chodzi ci o neta to Opera mini działa na sciphonie podobno,ja nie używałem jej. 4)z baterią są problemy trzyma ona podczas sporego użytkowania ok. 1 dnia,normalne użytkowanie do ok. 2 dni,stan "hibernacji" nie używanie go ,do nawet 4 dni.(robiłem testy).5)telefon się nie zawiesza lecz przy dużej ilości gier muzyki zdjęć filmów już się przycina,ja mam zajęte 1,5gb i się nie przycina,nie zawiesza,lecz ciutkę wolniej się rusza.
5)Często używam słuchawek ,nie są one dla mnie za ciche ,lecz przy jeździe metrem lub starym autobusem typu ikarus ,trochę można nie dosłyszeć muzyki.
Stwierdzam moją opinie na temat sciphone i9+++ jako właściciela od 5 miesięcy.Jak za te pieniądze moim zdaniem się opłaca,JEDNAK WSZYSTKIE SCIPHONY SĄ RÓŻNE JEDNE,LEPSZE DRUGIE,GORSZE ,mam nadzieje że moja opinia się przyda wszystkim którzy chcą kupić syfonka.PS:Są problemy z bluetoothem na większej odległości ,PZD Nowy97


JAK POMOGŁEM , PODARUJ PUNKCIKA
........to naprawdę motywuje!!!!

Offline

 

#3 2010-06-26 22:43:46

 breezik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 6
Punktów :   

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

1 Ekran bardzo słabo reaguje na dotyk, wiem, że to ekran działający w technice oporowej lecz sprawuje się naprawdę kiepsko w porównaniu do markowych telefonów, nawet tych tanich jak LG KP500 cookie, Samsunga Avila, Corby. Niestety za tą cenę nie można wymagać cudów. Jeśli miałeś z jakimś kontakt to czeka cię załamka ze sciphonem, jeśli nie, to Twoje szczęście.

2 Można przywyknąć, chociaż przez powolność działania telefonu i tzw. lag - opóźnienia można się wkurzyć.

3 Java to również pomyłka, na tle innych telefonów, wszystko działa jak żółw tzn. uruchamia się wyraźnie wolniej, działa podobnie wolno, czasami w ogóle. Opera Mini 5 nie działa, zawiesza się lub w ogóle nie uruchamia, trzeba sięgać po starsze, dużo mniej wygodne wersje   Mobilne GG również nie działa, nie obsługuje Sciphona:(

4  Standardowa bateria trzyma o wiele za krótko, przy minimalnym używaniu: kilka smsów, paru minutach rozmów, kilku minutach gry i słuchania muzyki przez pare minut trzeba ładować każdego dnia, czasem nawet nie starczy na cały dzień Najlepiej kup dodatkową baterię o większej pojemności.

5 Telefon jest stabilny, niestety działa strasznie wolno, pewnie przez przestarzały procesor który w nim użyto. Wszystko odbywa się z opóźnieniem:(

6 Muzyka i jej jakość nie zachwyca, jest zdecydowanie poniżej średniej, nawet jak na telefon. Co gorsza słuchawki mają inne wejście niż te w naszych sklepach, jak zepsują się te dołączone do telefonu to kaplica, koniec ze słuchaniem. Jedyna rada to zakup przejściówki na allegro.

Jak doliczysz koszt dodatkowej baterii i przejściówki na słuchawki to cena skoczy do góry, przemyśl czy taniej nie wyjdzie zakup czegoś firmowego np na allegro.


kolega Nowy słusznie zauważył, tak naprawdę każdy Sciphone jest inny, robią je w różnych fabrykach i pewnie dlatego inaczej działają.

Ostatnio edytowany przez breezik (2010-06-26 22:45:56)

Offline

 

#4 2010-06-26 23:36:33

jakniktinny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

mialem LG Viewty, niestety siadl w nim ekran... dlatego szukam jakiegos taniego dotykowca, ale widze, ze niestety nie spelni moich oczekiwan. Za ta cene i tak nie jest najgorzej ale chyba lepiej dolozyc troche grosza.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi

Offline

 

#5 2010-06-27 17:46:29

 Nowy97

Aktywista

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 111
Punktów :   
Model telefonu/ów: ZTE V970
Operator: T-Mobile/Aero2

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

tyle jest opinii ,ile jest sciphonów.LG cookie mój brat ma, i dotyk jest tragiczny ,gorszy od sciphona,mój brat potwierdza tą opinie.


JAK POMOGŁEM , PODARUJ PUNKCIKA
........to naprawdę motywuje!!!!

Offline

 

#6 2010-06-28 15:18:26

 gillet2

Staly bywalec

Skąd: pinczow
Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

moja wersja nie ma wad chyba ze szybkosc.


Najlepszy portal i forum
http://telchina.bij.pl

Offline

 

#7 2010-07-15 01:45:35

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

witam...
Obecny sciphone i inne i68/69 z i9+++ to szajs i nie warto na to kasy wydawać...

Polecam juz raczej nowy SciPhone4G z prockiem cpu 208MHz WiFi,Tv iGPS
Ceny od 300 -500zł z GPS.

Opisy na nowym forum....

Pozdrawiam...LUKA2000


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#8 2010-07-15 09:46:06

szwajcar9

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 14
Punktów :   -1 
Model telefonu/ów: xphone TG01_V6.1.0
Operator: plus

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

Ja mam sciphona i9+++ a raczej scellphone. Po miesiącu użytkowania padł ekran dotykowy i pieniądze poszły w błoto. Cały czas były zresztą z nim kłopoty, zawieszał się, czasem nie mogłem odebrać telefonu bo słuchawka nie reagowała, w końcu padł zupełnie. Gwarancji też nie ma. Muszę teraz kupić jakiś tani markowy telefon dotykowy bo już na te chińskie badziewie nie mogę patrzeć

Offline

 

#9 2010-07-15 13:28:12

 Lila88

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 10
Punktów :   
Model telefonu/ów: i9+++
Operator: orange

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

No to ja też mam taki i teraz zmartwiłeś mnie, że moj też może paść po miesiącu... Mój ma niby 3 miesiące gwarancji (tak na allegro bylo napisane) ale karty gwarancyjnej nie dają. Jak na razie - drugi dzień ma i działa dobrze, jedyne co złe dla mnie - ma słabą czułość na dotyk, mam małe palce a mimo to nie mogę praktycznie pisać bez użycia rysika i nie zawsze nawet jak klikne na literę - wyskakuje ona w linijce smsa.
Ja swoj traktuję raczej jako zabawkę dla dużej dziewczynki, ktora dopiero kiedyś kupi sobie dobry dotykowy telefon, bo na razie uczy się na chińskim obsługi


Mój sciphone jest czerwony, ale ja to niestety jestem... zielona

Offline

 

#10 2010-07-15 22:10:29

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Kupno sciphonea i9+++ - wady i zalety

Lila88 napisał:

...ma słabą czułość na dotyk...

Przełącz na język angielski - dotyk staje się nieco czulszy - przynajmniej tak było u mnie...


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora