GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

Sport Beauty Moda Moda 2 Moda 3

#1 2010-07-16 13:12:10

krzysiek89

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-16
Posty: 1
Punktów :   

Uwaga na telefony wysyłane z Chin

Uwaga na telefony wysyłane z Chin.

Jeśli kusi cię niska cena telefonów wysyłanych bezpośrednio z Chin. To zanim kupisz taki telefon to pomyśl o tym że ,narażasz się na wiele niebezpieczeństw.

    * Telefon może przyjść niesprawny i wtedy pozostaje ci odesłanie telefonu do producenta co wiąże się z kosztem ok. 150zł i miesiącem oczekiwania na nowy  bez gwarancji ,że ten drugi też przyjdzie sprawny.
    * Narażasz się na procedurę Celną . Nawet jeżeli telefon nie zostanie objęty procedurą celną na granicy i dostaniesz telefon bez odprawy to wiec, że
    *  Urząd Celny ma na ściągnięcie należności celnych 5 lat  ,ma prawo weryfikacji ceny podanej w deklaracji celnej. Jeśli otrzymasz paczkę bez odprawy celnej to oznacza ,że wartość  przesyłki była niższa niż 22 €. Nie oznacza to ,że ci się udało gdyż , zarówno Urząd Skarbowy i Urząd Celny otrzymują  od Allegro pełną bazę transakcji wraz z nazwiskami i adresami ,więc Urzędy wiedzą o twoim zakupie .Za zaniżanie wartości celnej towaru grozi grzywna do 5 tys. zł. Tak więc ty możesz już zapomnieć o zakupionym telefonie ,a za jakieś 4 lata Urząd upomni się o należne opłaty celno podatkowe i dołoży grzywnę za zaniżenie wartości przesyłki ponieważ ma czarno na białym za ile kupiłeś telefon na Allegro wraz kosztami przesyłki ,które są wliczane do wartości celnej przesyłki. Nie pomoże tłumaczenie ,że to ty fizycznie nie wysyłałeś paczki tylko sprzedający ponieważ wg prawa to odbiorca przesyłki ponosi odpowiedzialność celno-skarbową ,a nie sprzedający.

Po tym wszystkim co teraz wiesz zastanów się czym ryzykujesz kupując telefon z wysyłką z Chin.

Offline

 

#2 2010-07-18 11:49:56

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: Uwaga na telefony wysyłane z Chin

NIE TEN DZIAŁ!
PRZENIESIONE


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
klej do luster budowa maszyn materace koło jak znaleść dobrą pracę wolne domki Rusinowo