GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-11-29 19:52:16

Kamiello

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 3
Punktów :   

SciPhone - AirPhone

Witam!
Jestem przekonany, że SciPhone to fajna sprawa, jednak ostatnimi czasy zaczyna mnie przekonywać AirPhone J8 Buisness Edition. W sumie niczym się nie różnią, jednakże J8 ma antenke i odbiera naziemny sygnał TV - widziałem na filmiku na allegro jak gościu oglądał Polsat.

Więc zasadnicze pytanie, które zdecyduje o moim wyborze między i68 4G a J8 4GS = Czy wszystkie opisane tu bajery do SciPhone'a działają na J8?? A jeżeli nie, to czy są inne fora z dużą ilością informacji o AirPhone J8 i czy ktoś z tąd o nich wie?

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Kamiello

Offline

 

#2 2010-11-30 18:40:22

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: SciPhone - AirPhone

Niestety nie wiem jak się sprawy mają z AirPhone J8 i z bardzo nie słyszałem o forach dedykowanych szczególnie dla tego telefonu. Ale jeżeli telefon jest oparty na procku MT to wtedy powinien mieć podobne oprogramowanie co sciphone.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2010-12-20 20:43:33

Kamiello

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 3
Punktów :   

Re: SciPhone - AirPhone

Hej!
Ostatecznie zauroczył mnie telefon Genova Plus - również chińczyk. Myślałem, że raz mi się trafił prawdziwy fon, a dzisiaj się okazało, że to podróbka SE Xperii X10 ;D W każdym razie - kocham Xperię, wiec i Genovę kocham ;D Ale przejdźmy do genezy posta i części właściwej...

Jak każdy chińczyk, Genova opiera się o procek MT i zawiera system "RTOS Nucleus" <--- Nucleus to podróbkowy Android. I tu następuje moje pytanie: Słyszałem, że ogólnie na każdym telefonie można zainstalować oryginalnego Androida, więc CZY MOŻNA ZAINSTALOWAĆ ANDROIDA NA TEJ GENOVIE I PODOBNYCH CHIŃCZYKACH?

Bardzo proszę o pomoc, najlepiej jakiś poradnik dot. instalacji ;D
Pozdrawiam
Kamiello

Offline

 

#4 2010-12-21 19:30:34

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: SciPhone - AirPhone

Największy problem tkwi w tym że trzeba byłoby przygotować skompilowaną pod ten procesor wersję systemu z uwzględnieniem odpowiednich sterowników. Nie chodzi tu o instalację w sensie takim jak systemu operacyjnego na komputer, musisz samodzielnie kompilować kod źródłowy i stworzyć własny plik binarny zawierający tak stworzony firmware. Prawdopodobnie, przy dużym wysiłku i zdobyciu tych sterowników byłoby to wykonalne, jednak raz że potrzeba by bardzo dużych umiejętności których raczej nie posiada nikt na tym forum, dwa być może na tym procesorze system chodziłby dość wolno, a na koniec trzeba by się zastanowić czy jest to warte aż takiego wysiłku. Najmniejszym ze wszystkich i w sumie nieliczącym się przy tamtych problemem jest zdobycie kabla serwisowego i przeprowadzenie poprawnego flashowania (zapisywania pliku binarnego z systemem do wewnętrznej pamięci ROM, niedostępnej w zwykły sposób).


Oczywiście sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej gdyby ktoś wcześniej już taki gotowy firmware stworzył, samo flashowanie jak już wspomniałem nie powinno być specjalnym problemem.

Warto jednak się zastanowić dlaczego producentowi, zamiast użyć bezpłatnego, bardzo popularnego, wysokiej jakości systemu który mogliby całkowicie legalnie dowolnie modyfikować tak aby najlepiej dostosować do sprzętu i wygody klientów, bardziej opłacało się skorzystać z komercyjnego systemu na którego działanie nie mogą wpływać (kod jądra jest zamknięty, mogą jedynie modyfikować interface i dodawać aplikacje i nowe funkcje), musieli ten interface w cale nie tak łatwy sposób stworzyć od zera tak żeby na dodatek w dość skuteczny sposób imitował Androida, ale za to dobrze współpracuje z niemal dowolnym sprzętem i może działać nawet przy 13 KB pamięci (i da radę tam zmieścić zarówno swój kod i wszystkie dane/zasoby).

Poszukałem trochę na Google i nic o Androidzie dla Genovy nie znalazłem, mam jeszcze kolegę który jest znacznie bardziej biegły w sprawach związanych z programowaniem, a zwłaszcza z developingiem różniastych Linuxów (do których zalicza się Android), jednak wydaje mi się że bez szczegółowych danych na temat platformy i odpowiednich sterowników raczej nie dał by rady (a pozostaje jeszcze kwe$tia odpowiedniej motywacji bo jak wspomniałem byłaby to raczej masa pracy...)

Ostatnio edytowany przez Avallach (2010-12-22 12:09:14)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora