GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2011-05-08 13:37:15

zioq3k

Bywalec

Zarejestrowany: 2011-03-19
Posty: 17
Punktów :   

Brak Usługi , No service itp - PROBLEM

Witajcie!

mam problem z n97 pro tv mobile a mianowicie za każdym razem jak wyłącze / włącze lub rozładuje się telefon  to potem po uruchomieniu mam BRAK USŁUGI... mija dosyć sporo czasu i znowu jest zasięg i działa póki nie zginie znowu

jeżeli chociaż na 2 min zgubi sygnał to jest BRAK USŁUGI i tyle

muszę znowu czekać te 15 min lub parę godzin zależnie od humoru telefonu..

Co jest uciążliwe iż play się przełącza między plusem w podróży i wtedy mam te brak usługi

dzisiaj od godziny 10:00 nie idzie się zalogować do sieci bo telefonowi się NIE CHCE

to się gdzieś ustawia aby było ok czy telefon jest uszkodzony ?

dodam że jak ma sygnał to wykrywa 4 sieci orange play plus era

a jak jest brak usługi to żadnej sieci nie wykrywa

Proszę o pomoc !

Ostatnio edytowany przez zioq3k (2011-05-08 13:51:18)

Offline

 

#2 2011-05-11 09:55:46

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: Brak Usługi , No service itp - PROBLEM

Mi się wydaje że jest to problem natury sprzętowej (jakiś układ odpowiedzialny za komunikację GPRS nawala), może dało by się to skonfigurować w menu inżynierskim, ale nie wiem nawet jak i co ustawiać.


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#3 2011-05-12 08:15:31

zioq3k

Bywalec

Zarejestrowany: 2011-03-19
Posty: 17
Punktów :   

Re: Brak Usługi , No service itp - PROBLEM

hmmm

ale co ciekawe nie wiem cyz to zbieg okoliczności czy nie

ale ZAWSZE JAK WYJEŻDŻAM GDZIEŚ I JADĘ nową Trasą - Botaniczna - Ptasia ( zielona góra )  to telefon się tam zawsze loguje do sieci ( 5 razy tak się zalogował - za każdym razem gdy było no service i tam jechałem ) od razu po uruchomieniu i działa póki go nie zrestartuje w innym miejscu co jest chyba dziwne co nie??


no chyba ze to dziala też że jak są słuchawki podłączone to się wtedy zawsze do sieci łączy... - tego nie sprawdzałem ale zawsze słuchawki tam miałem

Potem już działa i już można robić wszystko póki nie zgubie sygnału

narazie mam tymczasowy myk , że włożyłem kartę Play,Era i poprostu jak play się do plusa przełącza to nie mam brak usługi bo ERA jeszcze trzyma... i wtedy play się normalnie do plusa przełącza

chciałem kupić gadu air zamiast tej ery ale to kiepsko bo oni też nadajniki plusa a jak zginie sygnał obu to pewnie znowu będzie BRAK USŁUGI

możliwe że jest to jakaś błędna konfiguracja ale przywrócenie ustawień fabrycznych Gowno dało...

chętnie bym to znowu  przywrócił do ustawień fabrycznych bo mi kolega na tym pulpicie gdzie można dodawać kontakty pododawał złośliwie takie do których nigdy nie dzwonie a tego inaczej się nie da usunąć....

ale nie mogę bo mam lekko ekran zje.... tzn zepsuty i nie da się go skalibrować ( ta plama ) pisałem o niej zresztą....

plame zniosę ale te dziwactwa z zasięgiem gorzej. .

a do menu inżynierskiego to nawet się nie dostaniesz bo u mnie nie działa żaden z tych kodów

jeżeli chcesz zobaczyć tego softa itp to looknij ten film : http://www.youtube.com/watch?v=NwpPsS-k … ideo_title

to jest nagranie gdy on jeszcze działał POPRAWNIE....

może coś ci po obejrzeniu filmiku wpadnie do głowy.....


ps.sorry za wszystkie błędy ale piszę na szybko bo się spieszę

Z góry thx

Ostatnio edytowany przez zioq3k (2011-05-12 08:27:52)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora