GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#1 2009-10-30 00:22:50

sq3ntx

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 1
Punktów :   

Jak poprawić ustawienia GPRS i MMS dla ERY

Męczyłem się dzisiaj prawie 4 godziny z ustawieniem internetu i MMS dla ERY. Okazało się iż konfigurator na stronie operatora wysyła błędne ustawienia. Dlatego też chcę się podzielić moimi spostrzeżeniami. Ściągamy tak jak już było wcześniej pisane konfig dla Nokii 2630. Po zainstalowaniu musimy ręcznie wyedytować je i wprowadzić poniższe zmiany:


MMS:

    * Adres Proxy: 213.158.194.226
    * Port Proxy: 8080 (domyślnie jest 0)
    * APN: eramms
    * Nazwa użytkownika: pozostaw puste pole
    * Hasło: pozostaw puste pole
    * Pobieranie: automatyczne
    * Serwer: http://mms.era.pl/servlets/mms
    * Tryb: HTTP (domyślnie jest WAP)


WAP/ INTERNET GPRS:

    * APN: erainternet (również dla użytkowników systemu Tak Tak)
    * ID (nazwa) nazwa użytkownika: pozostaw puste pole (domyślnie jest wpisany login który trzeba usunąć)
    * Hasło: pozostaw puste pole (domyślnie jest wpisane hasło które trzeba usunąć)
    * *Uwierzytelnienie: normalne
    * Adres Proxy: 213.158.194.229
    * Tryb: HTTP (domyślnie jest WAP)

I tutaj polecam zmienić domyślną nazwę punktu dostępowego z ERA GPRS na erainternet.

W miejscu gdzie jest problem z logowaniem się do GPRS z APN: erainternet trzeba zmienić nazwę APN na erainternettt

Po tym robimy restart telefonu i wszystko już działa. Męczyłem się ponad 4 godziny i już byłem prawie zdecydowany na sprawdzenie jak I9+++ ląduje na bruku z 8 piętra zanim zacząłem krok po kroku sprawdzać konfigurację z automatu z ustawieniami jakie są podane w ręcznej konfiguracji. Może się ten opis komuś przyda w zaoszczędzeniu nerwów i czasu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora