GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.


#19 2010-12-02 16:51:01

Hideia

Użytkownik

Skąd: Polska :p
Zarejestrowany: 2010-05-15
Posty: 8
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9 3G
Operator: Simplus

Re: GG w SciPhonie

Jeju, ale cudujecie
Moje gadu-gadu chodzi normalnie. Może trochę się przycina przy ładowaniu listy kontaktów, ale to pewnie dlatego, że mam wersję 1.4.0, zobaczę jeszcze jak działa ze starszymi, ale jak na razie napiszę co zrobiłam. Dodam jeszcze, że posiadam SciPhone i9 3G i jestem z sieci Plus.
Więc tak:
Ściągnęłam mobilne GG ze strony Plus'a (w telefonie), następnie zainstalowałam je. Gdy chciałam włączyć aplikacje na początku przy 8% wciąż wyświetlał mi się jakiś dziwny komunikat i gadu-gadu w ogóle się nie uruchamiało. W końcu pewnego zimnego wieczoru sięgnęłam po telefon i zaczęłam grzebać w ustawieniach. Oto do czego się dobrałam:
Menu -> JAVA -> Java -> GGPlus -> Profil sieci -> w "Tryb profili" zmieniłam na "Dla indywidualnego użytkownika", następnie w "Wybierz SIM" zmieniłam na moją główną simplusową kartę z wykupionymi pakietami i pieniędzmi (u mnie była to SIM1) -> dla SIM1 i SIM2 zostawiamy profil "Domyślny" -> klikamy "OK"

Teraz uruchamiamy GGPlus. Przy 8% aplikacja powinna zacząć łączyć się z internetem (rada dla Simplusowiczów: najlepiej przed włączeniem GG wykupić pakiet darmowego internetu na miesiąc > *121*11*05# < , koszt: 5zł), u góry, prawie na środku ekranu powinna pojawić się literka "G", a odliczanie sekund powinno się nagle zaciąć. To dobry znak. Po kilku sekundach GG zacznie się ładować. Oczywiście na każdy komunikat jaki się wyświetli trzeba wyrazić zgodę klikając "TAK". Następnie wyświetli się panel logowania, w którym wpisujemy numer gg itd. Jeszcze dodam, że, żeby wpisać coś do granatowych okienek trzeba kliknąć na nie dwa razy, wyświetli się biały panel w linie, klikamy na niego jeden raz i wyświetla się klawiatura, jak skończymy pisać klikamy "OK" i "OK". Właśnie tak to działa.

Opisałam tutaj co zrobiłam z simplusowym GG i nie wiem jak działa to w innych sieciach.
Do niesimplusowych: skorzystajcie z mojego pomysłu, może się uda~

Powodzenia Jakby co piszcie na PW ^^

Ostatnio edytowany przez Hideia (2010-12-02 16:58:37)


http://i56.tinypic.com/29m6t8h.gif

Offline

 

#20 2010-12-08 11:54:59

Akaka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: GG w SciPhonie

U mnie chodzi wersja mobilnego GG 3.3.3 tylko nie można zmnieniać profili bo się wiesza czyli logujemy sie na jednym profilu.Jeśli komuś zamarza na 8% to znaczy ze ma problem z netem.GG trochę dlugo sie ładuje i pobiera profile ale nie wywala sie i da sie minimalizować.Odpaliłem na karcie Gadu Air i korzystałem z ustawień ręcznych..Mm problem tylko z Operą  wszystkie wywalaj pod koniec instalki bład coneckt http tylko 5.1 pod koniec instalcji pokazała za malo miejsca..a kartę mam 4giga...o co chodzi..

Offline

 

#21 2010-12-08 18:49:03

Avallach

VIP

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 67
Punktów :   
Model telefonu/ów: M. Milestone, SciPhone i999
Operator: PLAY

Re: GG w SciPhonie

Czy jesteś pewien że instalujesz na karcie? Jeśli sam tego nie ustawisz, wszystko domyślnie próbuje w pamięci wbudowanej. Poszukaj tego w ustawieniach, ja np dałem żeby za każdym razem pytało (ale i tak wszystko daję do pamięci wbudowanej bo mam jej nieco więcej niż w większości modeli).

Offline

 

#22 2010-12-08 21:00:20

Akaka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: GG w SciPhonie

Tak też mnie pyta gdzie instalować wybieram oczywiście karte-instaluje następnie obraz z paskiem ładowania opery i na koniec pojawia sie siwy obraz z komunikatem ze aplikacja nie może byc poprawnie zainstalowana brak miejsca na dysku.Dzieje sie tak w przypadku opery 5.0 i opery 5.1.Doadam ze pamięc telefonu jest czysta sa tylko fabryczne aplikacje i folery.Ma ktos na to patent-może cos robie faktycznie nie tak..

Offline

 

#23 2010-12-09 23:14:19

 michal76

Administrator

Skąd: Przeworsk
Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1411
Punktów :   28 
Model telefonu/ów: Nokia 5700, SPV M5000, i9+++
Operator: Plus

Re: GG w SciPhonie

zainstaluj opere mini 4 (nie pamiętam dokładnie która wersja działała)


http://www.uziwamp.pun.pl/_fora/uziwamp/gallery/27_1292086634.png
http://a.imageshack.us/img690/8586/podpisnaforum.jpg

Offline

 

#24 2010-12-10 15:32:40

 Kosta94

Użytkownik

8600424
Skąd: Miasto
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 8
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i68 4G
Operator: Plus
WWW

Re: GG w SciPhonie

Cześć.
Mi na sciphonie z WIFI najlepiej działa to " Mobilne Gadu-Gadu " Wersja 3.3.3
Obsługuje ekran dotykowy, jest szybkie i nie laguje. Dobrze pobiera książkę znajomych.
tu masz link : http://pobierz.pl/mobile/symbian/komuni … -3/pobierz
Powodzenia

Offline

 

#25 2010-12-18 22:11:17

Madii411

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 2
Punktów :   
Model telefonu/ów: SciPhone i9+++
Operator: Plus

Re: GG w SciPhonie

Nicknil napisał:

Nie wiem jakim cudem ale... odpaliłem GG na syfonku!! Dziś postanowiłem dać phonowi ostatnia szanse i z głupia zainstalowałem wersje 3.8.2, łączyło się z 5 min albo więcej ale doszło do 100% (od pierwszej konfiguracji nic nie ruszałem w Javie ani w ustawieniach internetowych) i odpalił zalogowałem się zciągło kontakty git tylko mulił okropnie.
Pomyślałem że wcześniejsze wersje będą mniej pamięciożerne i zainstalowałem 3.2.1 ale nie odpalił, potem spróbowałem 3.4.1 dłuugo sie ładował ale hula!. Wygląda tak samo jak 3.8.2 ale się nie zacina wszystko działa płynnie, full dotyk opcion i wogóle cud miód. Kiedyś może wypróbuje późniejsze wersje ale na razie ciesze się tym co mam.

Aha wyczytałem gdzieś że GG w momencie ładowania 8% łączy się z internetem, także jak komuś 'zamarza' na 8% to raczej ma problem z połączeniem/ustawieniem nie z telefonem czy softem.

Sprawdziłem wersję 3.5.1 i też działa. Jedna rada gdy ktoś będzie próbował szczęścia z gg to gdy wyświetli się, że znalazł nową wersję i czy aktualizować to dać NIE.

Życzę powodzenia, jak mnie się udało to wam może też uda się cieszyć oryginalnym GG.

Gdzie mogę ściągnąć tą wersję gg?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora