GSM dla wszystkich

Forum dla szeroko pojetej rzeszy milosnikow i uzytkownikow telefonow komorkowych. Mile widziani wszyscy - od kompletnych laikow po specjalistow w tej dziedzinie.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#19 2010-03-11 13:48:51

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Ten wyciąg z instrukcji to zaczerpnąłeś z aukcji na allegro a nie z instrukcji, ciekaw jestem czy przynamniej do niej zerknąłeś czy rzeczywiście znajduje się tam takie info. Aukcja, info na samym dole.

http://allegro.pl/item943808169_wifi_m0 … _nowy.html

Co do formatowania jak już gdzieś napisałem nie widze potrzeby formatowania baterii li-po czy li-on, formatowało się baterie ni-mh ponieważ posiadają efekt pamięci! Li-po i li-on efektu pamięci nie posiadają i potrzeby formatowania nie ma, kiedyś gdy były tylko baterie ni-mh w każdym salonie gdzie kupił byś telefon powiedziano by Ci że masz sformatować baterię, gdzie teraz powiedzą Ci coś takiego? Jak widać jest przykład Zibi1970 baterii nie formatował i trzyma ładnie 5 dni co najmniej. Na początku dobrze rozładować baterie do max i potem użytkować normalnie bez formatowania i najlepiej nie doładowywać co 5 minut, tzn. wyłączać z ładowarki i włączać itp.


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#20 2010-03-12 13:28:41

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: M002l

Koron napisał:

Co do formatowania jak już gdzieś napisałem nie widze potrzeby formatowania baterii li-po czy li-on, formatowało się baterie ni-mh ponieważ posiadają efekt pamięci! Li-po i li-on efektu pamięci nie posiadają i potrzeby formatowania nie ma, kiedyś gdy były tylko baterie ni-mh w każdym salonie gdzie kupił byś telefon powiedziano by Ci że masz sformatować baterię, gdzie teraz powiedzą Ci coś takiego? Jak widać jest przykład Zibi1970 baterii nie formatował i trzyma ładnie 5 dni co najmniej. Na początku dobrze rozładować baterie do max i potem użytkować normalnie bez formatowania i najlepiej nie doładowywać co 5 minut, tzn. wyłączać z ładowarki i włączać itp.

odp.
Każdy ma swoją technikę i doświadczenie a Ja jednak wolę swoją metodę i sprawdza się lepiej w praktyce i czasowo w przeciwieństwie do twojej teori i mitów dla dzieci.
Fakt zaden sprzedawca nie potrafi nic doradzic i zero wiedzy jak widzę w sklepach i to Ja często pouczam sprzedawce kretyna co ma tylko za zadanie sprzedać i namówić na nowy zakup towaru.
Przecież jakby tak każdy miał baterię 5 lat jak Ja w swoim SE to nie zarobili by nic na akcesoriach, wiec jak znajdą naiwnych kretynów jak Ty co ładują jak leci, to mają szybko nowego kupca na baterię i tak kręci się biznes z twojej kieszeni za brak wiedzy.
A @"Zibi1970" ma nowy akumulator i Cect m002l z wyłączonym WiFI,Bt i ściemniony ekran jak pisze, więc generalnie około 5 dni trzyma.

Mój już po rozładowaniu co było fabrycznie i pierwszym pełnym naładowaniu ma 3dni i zielony wykres stanu stoi na 50%(połowa) mimo że dużo się wczoraj bawiłem w ustawienie eraWAP/GPRS  i eraMMS i ściąganie nowej wersii OperaMini 5.2 PL.

W każdym razie telefonik działa również w EDGE i net pływa w miarę poprawnie czasowo z ładowaniem stron, ale jak dla mnie to 3G/umts w SE T700 lub LG GT505 zupełnie inaczej, i Cect M002L zupełnie go dyskwalifikują u mnie, aby tak net przeglądać i wolę juz  swój LG GT505 który kupiłem wcześniej.

Po kilku dniach uważam że telefon bardzo kiepski i dziwaczny w obsłudze w porównaniu do moich SE T700 i LG GT505, net w GPRS to również porażka bez 3G/umts, a jedyna zaleta to tylko 2 karty sim.
Za 520zł. które zapłaciłem generalnie można przeżyć, ale nastepny telefon kupię HTC lub inny z WiFi/3G i system-soft naprawdę dobrym-przyjaznym.

Pozdrawiam...


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#21 2010-03-12 13:45:19

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Mity to narazie Ty ciśniesz tutaj i to niezłe, najlepiej to idź do producenta nokii czy htc i powiedz mu żeby zamieszczali do zestawów z telefonami ulotki w których będzie info jak sformatować baterię, ile minut trzeba ładować, ile minut musi ostygnąć jak jest ciepła, czym trzeba chłodzić jeżeli przekroczy jakąś temp itp. Naiwnym kretynem to jesteś chyba Ty, bo tak zachwalasz swoje beznadziejne chińskie gówno poczym stwierdzasz że jest daremne, myślisz że jesteś fajny bo masz telefon z e-baya z lepszą baterią i wogóle lepszy niż ten z allegro mimo że oba telefony idą dokładnie od tego samego producenta. No cóż, Tobie robili wersje na zamówienie tylko słabo się postarałeś z tym zamówieniem skoro nie jesteś zadowolony z telefonu. To że jesteś naiwnym kretynem świadczy też to że jesteś tak głupi że nie potrafisz zobaczyć na google lub youtubie filmik z tym telefonem jak wygląda bateria i kupujesz ładowarke od sciphona i68+, widać że kasa w błoto bo ktoś tutaj nie myśli. Zibi zmniejszył podświetlenie ponieważ przedtem było dla niego zbyt ostre i najwidoczniej nie wygodne dla Zibiego. A Twoje teorie o formatowaniu baterii li-po i li-on idź wykładać do przedszkola bo może tam ktoś Ci uwierzy. Ktoś tutaj gubi się w technice a chce pouczać sprzedawców, HAHA śmiech na sali. Bez pozdro

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-03-12 13:49:14)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#22 2010-03-12 14:29:06

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: M002l

Koron napisał:

Mity to narazie Ty ciśniesz tutaj i to niezłe, najlepiej to idź do producenta nokii czy htc i powiedz mu żeby zamieszczali do zestawów z telefonami ulotki w których będzie info jak sformatować baterię, Ktoś tutaj gubi się w technice a chce pouczać sprzedawców, HAHA śmiech na sali. Bez pozdro

odp.
Jak napisałem każdy ma swoją teorię i praktykę z wiekiem i czasem używania danego produktu jakiej Ty dziecko nie posiadasz z racji swojego wieku, więc nie pitol tu farmazonów i bzdur ponieważ nie masz zielonego pojecia jak ci sprzedawcy ledwo po gimnazjum a ich wiedza to zasłyszane teorie i opisy-filmiki z netu jak również twoje, a ledwo liznołeś temat i68/i9 i zabierasz głos o Cect M002L WiFi Tv  czego nawet w ręku nie miałeś i taka sama teoria o wszystkim.

Na koniec, Ja wolę swoją praktykę i jakoś się bardziej sprawdza na tym samym sprzęcie, co ma moja żona,dziecko i Ja jako pierwszy kupujący.
Nie porównuj też baterii orginalnej SE lub Nokia za 150-200zł. z tymi za 20zł. do i68/i9/M002L bo to zupełnie inna bajka i porównanie BMW do Trabanta.

Z tego co czytam i widzę to jesteś bardzo zielony praktycznie i teoria to twoja wiedza.
A tutaj sam szukasz info. przed zakupem tej zabawki za być może 350zł. na allegro.

Dodam ci pseudo specu że producent jest ten sam w HongKong/Chiny, ale soft ma różnicę i zamawiany dla danego kraju jako domyślny i w moim przypadku było Italian soft.
U mnie po zabawie i pierwszych mylnych wpisach dla era mms/wap zrobiłem RESET na fabryczne ustawienia i wpisaniu kod, a następnie po starcie systemu i kalibracji ekranu było Italia Menu i ikony.!!!
Po ustawieniach i zmianach w konfiguracji menu na  Polish  mam wszystko teraz po polsku z ikonami na pulpit.

Może to ciebie oświeci przed dalszymi złośliwościami i zawiścią wobec mnie.
A Ja kupuję za ilę chcę i gdzie chcę i ma to działać jak bym chciał.
Faktem jest to że ten nawet cectM002L WiFi Tv nie umywa się do iPhone,LG/Samsung/SE/Nokia/Htc oczywiście tych za 700-3000zł. z Wifi/3G.
Jako fonik prosty na 2 karty sim dla podstawowych funkcji odbieranie-dzwonienie/mms/sms/radio/tv zupełnie wystarcza i napewno za 500zł. warto go kupić mimo innych wad jak brak poprawnego polskiego softu i problemów z konfiguracją tego modelu w sieciach gsm polskich operatorów itp.itd.


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#23 2010-03-12 14:38:30

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Zapraszam do czytania a nie wymyślania swoich beznadziejnych praktyk której nawet nie masz jak sprawdzić bo dopiero co dostałeś telefon.

http://mobiwiki.pl/Bateria_Li-Po

Po gimnazjum to chyba jesteś ty bo próbujesz wmówić komuś jakieś bzdety które wydawają ci się prawdą. Nigdzie nie napisałem porównania baterii od se do chińskiej więc nie wiem co wyskakujesz z jakimiś tekstami z kosmosu. Telefonów przeszło mi więcej przez ręce niż ty kładłeś się spać a pseudo specem to jesteś ty czytając twoje nie trzymające się ani kupy ani dupy wypowiedzi i mądrowanie sie że ty to masz lepszą wersje itp. A polski to nie jest soft tylko nakładka językowy i tutaj także widać jaki z ciebie spec od telefonów, nie zmienia się softa na polski tylko język. Dziwne że przedtem twierdziłeś ze twoj telefon jest taki świetny itp. a teraz nagle wystarczy ci tylko do dzwonienia, porażka. Nie bede z tobą dyskutował bo nie widze sęsu dyskutowania z kimś kto nie ma pojęcia o czym pisze i nie ma zielonego pojęcia chodź troche o telefonach

PS.
Nie jestesmy na ty więc dla ciebie jestem Pan

Ostatnio edytowany przez Koron (2010-03-12 14:41:17)


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#24 2010-03-12 15:26:45

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: M002l

Koron napisał:

Zapraszam do czytania a nie wymyslania swoich teori http://mobiwiki.pl/Bateria_Li-Po

odp.
Ładny opis typowy, kto płaci i zamawia taki audyt /test i akademicka teoria dla ciemnogrodu.
Każdy ma własny wybór i niech tak postepuje jak uważa a testy zostaw dla idiotów którym tak łatwiej wszystko sprzedać jak się swieci przeciez sprzedawca musi jakoś żyć i sprzedać szybko następny akumulator jakich tysiące podróbek w polskich sklepikach z akcesoriami do każdego modelu znanego.

PS,Jak napisałem... złośliwości zostaw dla siebie w domu i szanuj innych zdanie dziecko, bo zaczynasz pajacować i zachowywac się brzydko typowo dla gówniarzy i mania wielkości bo masz forum sciphone
A to że ten telefonik jest generalnie kiepski w porównaniu z moim nawet LG GT505 to jest faktem i szkoda strzępic język i też dobrze jak ktoś o tym przeczyta jak szuka coś innego.

Napewno też model Cect M002L jest lepszy od wcześniejszych i68/i9/F003/K008 itp. szmelcu  i warto o tym napisać przed wyborem zakupu tej zabawki nowej , ponieważ jest na polskim rynku w podobnej cenie MyPhone dual i mniej problemów z soft,konfiguracja wap/gprs/mms

Na Koniec :
Nie bedę komentował już obrażania mnie i złośliwości twoich z brakiem umiejętności czytania, ale informuję że tacy pseudo spece teoretycy  jak ty własnie również sprzedają te /i68/i9/M002L/akumulatory/akcesoria i wszystko jako zgodne razem wzięte w jednym worku.

A to że blokujesz i usówasz mnie na swoim forum bez powodu jest zwykłym chamstwem i potwierdzasz że jesteś dzieckiem i awanturnik który z pokorą nie potrafi znosić krytyki, a jako admina na swoim forum totalnie dyskwalifikuje za taką działalność, ale to twoje forum i niebawem zostaniesz na nim sam jak tak będziesz postępował złośliwie, a Ja nie muszę tam nic pisać i twoja strata ponieważ forum bez formowiczów jest umarłym forum już nie wspomnę o pozycjonowaniu go w google z braku postów.


Teraz jak nowy model Cect M002L WiFi Tv 32GB jest fizycznie i można porównać, to się okazuje że to zupełnie inny model niż i9/sciphone i inne rozwiązania w tym modelu a nawet filmiki tego nie pokazały w chwili kiedy Ja kupowałem, więc nie udawaj mądrego jak sam nie masz pojęcia jak ten model naprawdę wyglada i jakie są różnice między wersiami softu.
A filmiki są zupełnie nie autoryzowane i jak widziałem to do M002L jakiś idiota używał rysik na pokazie z i9 bo widocznie był to i9 a nie M002L.
Jeżeli sprzedawcy do opisu M002L wpisują dodatkowo i9+++ to można tak w ciemno kupić akcesoria złe i Ja tak kupiłem nie potrzebnie akumulator 2800mAh i ładowarkę dodatkową dla akumulatorów i moja chwilowo strata 30zł. ale może się to jednak przyda komuś lub mnie do innego modelu z czasem...
Ja nie zbiednieję bez 30zł. a wiedza się przyda na przyszłość aby nie kupować akcesorii zanim telefonu nie będzie u mnie.
Może sprzedam ładowarkę i Accu 2800mAh do i9+++

Ostatnio edytowany przez LUKA2000 (2010-03-13 21:43:43)


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#25 2010-03-12 22:07:17

pufilek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-27
Posty: 7
Punktów :   

Re: M002l

LUKA2000 napisał:

czymś na co ciebie nawet nie stać.

Nie czytam Waszych poprzednich wypowiedzi, ale jak dla mnie to to już lekka przesada.
To, że Ty masz dobrą pracę, rodzinę nie znaczy że możesz szydzić z innych w takim stopniu.
Być może i Koron nie jest jeszcze pełnoletni, ale zapewne zna się na tym co piszę i Ty zapewne też.
Więc teraz niech każdy zmieni jakoś te posty w takim stopniu, aby pokazywały że on ma swoją teorię na dany temat, a nie że on wie lepiej.
Ogarnijcie się Panowie, bez takich jaj w XXI wieku.
Pzdr

Offline

 

#26 2010-03-13 11:20:53

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: M002l

Kłótnie proszę prowadzić na PM lub poprzez komunikator!
Kolego @LUKA2000 - na tym forum nie dublujemy postów, więc łaskawie proszę edytować swój post nr#24 i dopisać to co napisałeś w kolejnym poście i tenże post usunąć!


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#27 2010-03-13 21:55:53

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: M002l

kelner napisał:

Kłótnie proszę prowadzić na PM lub poprzez komunikator!
Kolego @LUKA2000 - na tym forum nie dublujemy postów, więc łaskawie proszę edytować swój post nr#24 i dopisać to co napisałeś w kolejnym poście i tenże post usunąć!

odp.
Ok.. już poprawione i sorry za offtopic ale zapomniałem o edycji, a kolor czerwony był ok na moim innym forum gdzie byłem modem.
Trochę mnie dzieciak wnerwił swoimi złośliwościami i zablokowaniem bez powodu bo nic tam nie napisałem co by było powodem do blokowania mnie na  jego forum,ale to  żałosny typ i dziwię się że tutaj admin pozwala jemu na reklamę swojego forum jako konkurencja i powinien za to dostać tutaj Ban i niech spada.... ale to wasz biznes i nie będę moderatora i admina pouczał jako doswiadczony i starszy wiekiem formowicz.

Pozdrawiam... dj.JanuszM.


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#28 2010-03-14 08:53:25

 Koron

Aktywista

Skąd: telchina.pl
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 144
Punktów :   
Model telefonu/ów: telchina.pl
Operator: telchina.pl
WWW

Re: M002l

Skoro nie będziesz pouczał przedszkolaczku to nie pouczaj bo jak narazie to ty zachowujesz sie jak dziecko które zawsze musi mieć racje i wymyśla bajeczki. Ja na swoim forum nie będe tolerował takich przedszkolaków jak ty, bo forum ma zawierać cenne informacje a nie bajki które ty wypisujesz.


telchina.pl SciPhone STAR NOKLA DaPeng


-Ciekawe informacje!                                                                      -Wiele tapet!
-Miła atmosfera!                                                                              -Info o nowościach
-Fachowa pomoc!

Offline

 

#29 2010-03-14 14:46:30

 LUKA2000

VIP

Skąd: WARSZAWA. PL
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 73
Punktów :   
Model telefonu/ów: CECT M002L WiFi TvPhone32GB
Operator: ERA i PLAY

Re: M002l

Koron napisał:

Skoro nie będziesz pouczał przedszkolaczku to nie pouczaj bo jak narazie to ty zachowujesz sie jak dziecko które zawsze musi mieć racje i wymyśla bajeczki. Ja na swoim forum nie będe tolerował takich przedszkolaków jak ty, bo forum ma zawierać cenne informacje a nie bajki które ty wypisujesz.

odp.
Dla wyjaśnienia to jestem rocznik 1959 i jak umiesz liczyć to już przedszkole dawno skończyłem.
A ty jako admin na swoim forum kasuj i blokuj dalej wszystkich bez powodu, a brak u ciebie obiektywizmu i szanowania róznicy zdań i doświadczenia praktycznego raczej ciebie dyskwalifikuje jako admina i moderatora.
A czasy blokowania-banowania-kasowania i zamykania ust wszystkim co nie z tobą i twoja wizją to już były za komuny lewaków i skończyło się fatalnie...
Ty myślisz że jak mnie zablokujesz i skasujesz inne dobre porady to zostanie twoje, ale są inne fora w temacie i więcej tolerancji na inne zdanie...

A co do baterii to niech kazdy postepuje zgodnie z własnym wyborem .
Mój cect m002l po pierwszym pełnym naładowaniu i mojej wersii trzymał 5 dni , mimo właczonego bt,WiFi i ściąganiu Opery mni5.2 pl.,aktywacji ustawień wap/gprs/mms i oglądania filmuku nagranego 3GP na LGgt505... czyli był trochę uzywany z utawianiem ikon na dodatkowych ekranach itp.itd.

Na koniec
Nie chce naprawdę komentować twoich złośliwości ale widać kto ma rację a kto postępuje żle.
Niestety zasad nie bedę ciebie uczył jak matka i szkoła nie nauczyły co widać w twojej dalszej arogancji i nie taktu oraz braku przeprosin.


Cect M002L WiFi TvPhone32GB

Offline

 

#30 2010-03-14 14:57:57

kelner

ghost

Skąd: earth
Zarejestrowany: 2009-11-01
Posty: 300
Punktów :   11 
Model telefonu/ów: SciPhonei9\Sony Ericsson K800i
Operator: orange

Re: M002l

@Koron i @LUKA2000
po raz kolejny przypominam że nie piszecie na temat tylko prowadzicie zbędną dyskusję (kłótnię) w dodatku dotyczącą innego forum.
Jeszcze jeden taki post i obaj dostaniecie po minusku i zamknę temat.
Do takich "dyskusji" jest coś takiego jak PW (Prywatna wiadomość)


ja wohl ja wohl ich liebe alkohol

Offline

 

#31 2010-03-16 17:57:23

Zibi1970

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: M002l

Niestety z przykrością informuję że mój M002l umarł.  Niestety chyba prawdą jest iż chińskie produkcje wytrzymują pół roku.

W telefonie przestał działać ekran dotykowy. Najpierw dolna część potem górna i w końcu nie dawało się już odblokować palcem telefonu. Na domiar złego rozebrałem go i chciałem docisnąć mocniej tasiemkę do płytki i ukruszyłem tę mikroskopowe gniazdko.

Tak więc nie chce mi się bawić już naprawianie go dlatego jeśli ktoś jest chętny na części z niego to proszę na priva.

płytka główna (po za gniazdkiem ukruszonym, wyświetlacz, baterie x 2, ładowarka, przerobione słuchawki, kabelek - to wszystko działało zanim ukruszyłem gniazdko.  Jeśli ktoś chce za małą kasę to kupić to zapraszam na pirva.

Offline

 

#32 2010-12-09 18:58:06

torque89

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: M002l

Witam!
Posiadam telefon m002l. Mam pewien problem. Łącząc się z internet poprzez Operę mini, telefon automatycznie korzysta z sieci orange i pobiera mi pieniądze z konta, mimo że mam połączenie z siecią wi-fi. Czytałam że rozwiązaniem jest zmiana konfiguracji GPRS w telefonie (ściągnięcie ich z jakiejś innej sieci). Tyle że nigdzie nie mogę znaleźć takiej konfiguracji bo w żadnej z sieci nie ma takiego telefonu, a nie bardzo umiem sobie poradzić ręcznie. Czy ktoś mi potrafi pomóc?
Dziekuję

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora